10 пар молодих, плетіння вінків та автентичні співи: у Обертині влаштували фестиваль весіль

Обрядове багатство покутського весілля показав фестиваль «Гойра, вісіллє!» в Обертині, що на Тлумаччині. Організували такий фестиваль соціальний кооператив «Файні Ябка» та Тлумацький районний відділ культури.

Розпочалося мистецьке свято, як годиться, з архієрейської літургії в обертинській церкві Святих Кирила та Методія, повідомляють на сторінці “Файні ябка”.

«Є загроза, що ці традиції можуть зникнути, а сучасне весілля стає дещо шаблонним. Якщо ще є добрий тамада, то він розкаже, що відбувається, а якщо нема? Приміром, в Обертині на сватання мало йти непарне число чоловіків і мали йти вони до заходу сонця – хіба всі це зараз знають? І в кожному селі є якісь свої особливості та традиції чи то сватання, чи як в’яжуться віночки, чи як молоду зав’язують. Щоб все це не втратити, я і запропонував організувати такий фестиваль весільних традицій», – пояснив співзасновник «Файних ябок» Богдан Станіславський.

Так, в центрі Обертина влаштували весільну ходу, яку очолив староста з короваєм в руках. Поруч йшли старости у вишитих рушниках та з весільними деревцями, за ними весільні музики, далі – десять пар молодих, що зачаровували колоритом народного весільного вбрання. Завершували ходу фольклорні колективи, які латкали та співалі весільні коломийки і пісні.

А після ходи влаштували  весільні танці та показали весільні обряди, які представили колективи з десяти сіл Тлумаччини – з Обертина, Хотимира, Яківки, Гарасимова, «Молодички» з Жабокрук, «Вільшина» з Нижнева, «Буківнянські скарби» з Буківни, «Гостівчани» з Гостева, «Петрівські передзвони» з Петрова. Також на фестиваль завітали й гості з Коломиї ‑ народний колектив «Сварга».

Фестиваль планують зробити мандрівним. Цьогоріч влаштували покутське весілля, а наступного року – чи Городенківський, чи Тисменицький райони переберуть естафету.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!