5 речей, які не варто робити натщесерце

Ранок може бути чудовим часом для одних занять і абсолютно не підходити для інших.

  1. Не приймайте протизапальні препарати

Приймати певні види ліків натщесерце не рекомендується. До них якраз належать різні протизапальні препарати. Причина – у зниженні ефективності активних речовин, а також у серйозному ризику для здоров’я: може розвинутися шлункова кровотеча. Молоко може зменшити негативні наслідки від прийому цих ліків.

  1. Не пийте кави

Кава (навіть без кофеїну) стимулює вироблення кислот. І якщо випити чашку кави натщесерце, це може викликати печію та інші порушення в роботі травної системи.

  1. Не вживайте алкоголь

Алкоголь може призвести до справжнього «вибухового ефекту» у порожньому шлунку. Річ у тому, що всмоктування алкоголю в тканини організму посилюється вдвічі при прийомі натщесерце. Це можна порівняти з введенням спирту внутрішньовенно.

Якщо випити алкогольний напій натщесерце, то виводитися з організму він буде значно повільніше, а ще викличе сильне похмілля. Крім того, це негативно позначиться на стані печінки, серця і нирок. Якщо ж із певних причин прийом алкогольних напоїв зранку неминучий, постарайтеся хоча б надавати перевагу негазованим, тим, що зазвичай подаються холодними і повільніше всмоктуються в кров.

  1. Не жуйте жувальну гумку

Соляна кислота, яка виробляється при жуванні, негативно впливає на слизову оболонку, що зрештою може призвести до гастриту. Якщо ж вам дуже хочеться пожувати жуйку, вибирайте ту, до складу якої входять натуральні підсолоджувачі, як-от ксиліт або сорбіт, а не цукор, цикламат і аспартам.

Але в будь-якому разі жувати жуйку довше, ніж 10 хвилин не варто. Це шкідливо, навіть коли ви щойно поїли.

  1. Не тренуйтеся

Якщо ви тільки прокинулися і ще не поснідали, не слід виснажувати себе інтенсивними тренуваннями. Це призведе лише до втрати м’язової маси.

Крім того, займатися буде дуже важко, адже зранку тіло просто не має достатньої кількості енергії на повноцінне тренування. Натщесерце можна виконувати лише аеробні вправи.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!