76 заяв у поліцію: у Франківську розповіли про перебіг парламентської виборчої кампанії

Сьогодні, 19 липня, відбувся брифінг щодо готовності правоохоронців Івано-Франківщини до забезпечення охорони публічного порядку під час позачергових виборів до Верховної Ради України.

Крім того, розповіли про порушення виборчого законодавства, виявлені під час передвиборчої кампанії.

“На Івано-Франківщині на позачергових виборах народних депутатів України працюють сім окружних виборчих комісій у складі 126 осіб, та 1034 дільничні виборчі комісії у складі 14.023 особи”,- каже Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області.

За словами представника ОПОРИ, найактивнішими у плані агітації були політичні партії: “Голос”, ВО “Свобода”, “Європейська солідарність”, “Українська стратегія Гройсмана”, “Слуга народу”, ВО “Батьківщина”, “Радикальна партія Олега Ляшка”, “Об’єднання Самопоміч”, “Сила і честь” та “Громадянська позиція”.

За спостереженнями спостерігачів, до нових форм агітації можна віднести куб для викидання агітації із написом “Очистити місто від агітації- звільни мізки від пропаганди”, від кандидата 83 округу, Віктора Вінтоняка.

Також було зафіксовано два випадки використання маніпулятивних форм агітації: телефоні “соцопитування” від імені Оксани Савчук у Івано-Франківську, агітацію схожу на бюлетні із позначками за кандидатів Андрія Шевченка ( округ 88) та Олексія Петечела (округ 83).

Наймасовішим порушенням виборчого законодавства з початку виборчої кампанії стало розповсюдження на білбордах передвиборної агітації без вихідних даних та ймовірно не за кошти із виборчих фондів. Було зафіксовано агітацію в громадському транспорті у Івано-Франківську та Надвірній. А також, спостерігачі ОПОРИ подали заяви у поліцію на розповсюдження агітації за кандидатів Андрія Шевченка та Дмитра Сіреджука , які клеїли агітацію із порушенням правил благоустрою – на стовпи.

Усього впродовж виборчої кампанії на Прикарпатті було подано 76 заяв в поліцію про ймовірні порушення виборчого законодавства.

“Термін передвиборної агітації інтенсивний. За час від 24 травня до сьогодні є 98 повідомлень про порушення передвиборної агітації. Було складено 82 адміністративних протоколи. У західній Україні це найбільша кількість складених протоколів “, – зазначає Володимир Голубош, начальник Головного управління Національної поліції у Івано-Франківській області.

Голубош зазначає, що найбільш типовими порушеннями під час виборчої кампанії є: відсутність відомостей про замовника – 38 звернень, пошкодження білбордів – 9 звернень, перешкоджання здійснення виборчого права – два звернення.

Нагадаємо, На Прикарпатті Віталій Кличко агітував за кандидата на бюджетному заході

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!