83 поети завітали до Коломиї на перший фестиваль авторської поезії “Коломия. Живе слово: Світовид”

  • У мистецькому центрі “Світовид” пройшов перший відкритий фестиваль авторської поезії “Коломия. Живе слово: Світовид”.

    Фундатори фестивалю – мистецький центр “Світовид” (Михайло Бережницький), мистецьке обʼєднання “FRANCOтеатр” (Ірина Ярмоленко), народний аматорський театр поезії “Орфей” (Оксана Гаращук) та культурологічний проект “Коломия – наше місто” (Михайло Петрів).

    Урочисте відкриття відбулося у мистецькому дворику в оригінальному форматі “Поезія у вирі танцю”. Вперше звучала вокальна композиція “Тобі, моя кохана Коломиє”, слова і музика Ірини Ярмоленко. Виконала її учениця школи сценічного мистецтва Каріна Масьовська у супроводі ансамблю народного танцю “Дивограй”. Музика, спів і танок плавно перетнули лінію і перейшли у світ поезії – потім декламували вірші актори FRANCOтеатру.

    З вітальним словом звернувся до присутніх основний натхненник фестивалю – відомий коломиянин, адвокат, який безмежно любить Коломию, Михайло Петрів.

    “Коломия – це духовна літературна республіка, яка стала фундатором першого фестивалю авторської поезії “Коломия. Живе слово: Світовид”, що відбудеться у гармонійному поєднанні трьох напрямків: авторська поезія, поезія у плині часу та мистецький дворик. Це молодий фестиваль, йому немає ще й місяця, але я дуже радий з того, що поети відгукнулися на цю ідею. Якби не було поетів, не було б і фестивалю”, – наголосив Михайло Петрів.

    Голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран у своєму виступі назвав Коломию столицею поезії.

    “Я вже знаю, де столиця поезії. Вона у Коломиї. Це справді гарний почин і гарна ідея. Дякую пану Михайлові за те, що він цю ідею не тільки придумав, а й втілив. Знаєте, людям бракує поетичного, ми наскільки закорінені у побут, ми наскільки іноді стаємо рабами побуту, що поезія – єдине, що нагадує, що ми все-таки люди і ми приречені власне літати, а не повзати. Хотів би, щоб цей фестиваль став традиційним”, – каже Євген Баран.

    Начальниця відділу культури Коломийської міськради, голова благодійного фонду “Покуття” Уляна Мандрусяк каже, що такі дійства народжуються з любові до рідної Коломиї.

    “Завжди, коли щось прекрасне народжується, то народжується з любові, і цей фестиваль народився з любові до нашого міста, з любові до поетичного слова. Те, що так багато учасників і географія доволі широка, засвідчує, що поети спраглі до такого дійства”, – каже Уляна Мандрусяк.

    За підсумками проведеного фестивалю благодійний фонд “Покуття”, створений за ініціативи народного депутата Андрія Іванчука, у розмірі 20 тисяч гривень профінансує видання альманаху з авторськими віршами учасників фестивалю.

    У такий спосіб благодійний фонд популяризує авторську поезію як традиційний жанр української літературної творчості, підтримку й заохочення творчих особистостей.

    Коломия має шість лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка. Один з них завітав на фестиваль – це Михайло Андрусяк.

    “Найвищої похвали заслуговують організатори фестивалю і всі, хто долучився до цього прекрасного поетичного дійства. Сподіваюся, що цей захід стане першовідкривачем багатьох імен, може, саме тут сидить молодий невідомий поет, який прославить Коломию”, – сказав у привітанні Андрусяк.

    Учасниками фестивалю стали 83 сучасні поети з Коломиї й Коломийщини, Снятинщини, Івано-Франківська, Львова, Києва, Лондона, Любліна та ін.

    Ознайомлення з творчістю розпочалося з читання віршів учасниками АТО, військовослужбовцем 10 гірсько-штурмової бригади й гостями з інших міст, опісля виступили й місцеві поети.

    Кожного відзначили дипломом учасника фестивалю, відзнака скромна, але зі смаком за дизайном Юлії Венц.

    У часі проведення фестивалю будуть представлені збірки поезії його учасників, а “Книжкова хата” проведе виставку друкованої поезії. Гостем фестивалю є видавництво “Дискурсус” (Василь Карпʼюк). Видавничо-поліграфічне товариство “ВІК” та Коломийська друкарня ім. Шухевича за участі лауреата Національної премії імені Шевченка Михайла Андрусяка репрезентуватиме збірки поезії, які вийшли з друку.

    До творчої групи з підготовки і проведення фестивалю увійшли Ірина Ярмоленко, Оксана Гаращук, Михайло Петрів, Галина Волощук. Координатор фестивалю Ірина Ярмоленко. Аудіозапис – Арсен Шеремета, відеограф – Руслан Остащук. Перший фестиваль відбувався під егідою логотипу, автором якого є Валерій Дідорак.

    Перший фестиваль був вільним для всіх, хто любить українське слово. Наступного року, обіцяють організатори, фестиваль розширить свою географію і матиме відбірковий етап.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!