Новини

Усі статті >>

Газета

Культура

Оксана БРИНСЬКА: «Я не намагаюся «втюхати» людям товар»

Аватаром і янголом охоронцем «Цмоку» є ніжна і тонка Оксана Бринська. «Галицький кореспондент» розмовляє з нею про галерейний бізнес, професійний живопис та феноменальність франківського мистецького середовища.

Людина

Почім ліжник з Яворова

Столицею ліжникарства по праву називають Яворів Косівського району. На обійстях тут вовна різних кольорів і відтінків, на плотах красуються готові ліжники. Може, хтось із прохожих зачепиться оком, вподобає виріб, розуміючи, що це автентичний, унікальний гуцульський витвір, традиції якого передавалися з покоління в покоління. Що він якісний і натуральний, зроблений зі справжньої овечої шерсті невтомними руками місцевих майстринь, які бережуть і цінують давні звичаї, омитий у чистій гірській воді та наповнений позитивною енергетикою.

Акценти

Місце зустрічі змінити не можна

Стіна під афішами в центрі Івано-Франківська опинилася в епіцентрі громадського обурення. Нещодавно тут прорубали двері, облаштовують кав’ярню, обіцяють не руйнувати, а зберегти стародавню будівлю, лише додати сучасні елементи. Водночас активісти проти такого втручання у старовинні приміщення, які є знаковими для корінних франківчан.

Гроші

Пасічнянська МІСТика

21 серпня за допомогою до рятувальників звернувся 60-річний калушанин, який проживає на вул. Коротка. Чоловік повідомив, що у його гаражі оселилися шершні. Працівники пожежно-рятувальної служби ДПРЧ-6 м. Калуша виїхали за місцем виклику і ліквідували місця гніздування агресивних комах, інформує управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА. Раніше у Калуші на вул. Євшана рятувальники ліквідовували осине

Стиль життя

Фестивальне літо: «Бандерштат» VS «Файне місто»

Для багатьох фестивалити літніми днями – не лише хороша альтернатива пляжному відпочинку, а й добра традиція. Цьогоріч поціновувачів якісної музики та гарної компанії міг збити з пантелику лише великий вибір українських фестивалів. Багато з них нині не поступаються масштабністю, а головне, якістю своїм західним сусідам. Під прицілом нашої уваги опинилися найстаріший та один з наймолодших фестивалів Західної України.

Спецтема

І сміх, і гріх

В Івано-Франківську встановлять хрест тверезості. Міський голова Руслан Марцінків переконаний, що він може допомогти залежним і приваблюватиме туристів. Однак не всі франківці підтримують таку ідею. Вперше Руслан Марцінків запропонував поставити хрест тверезості ще в грудні минулого року. Він якраз перебував під враженнями від поїздки до португальського «міста архієпископів» Браги, а заступник керівника патрульної поліції Олег Сердюк доповідав на оперативній нараді про збільшення кількості нетверезих водіїв за кермом.