Акцизи та відрахування: у Франківську думали, звідки взяти гроші на дороги

Сьогодні, 22 червня, в Івано-Франківську відбувається засідання двадцять першої сесії обласної ради.

Одним з питань порядку денного став стан виконання обласного бюджету за перший квартал 2018 року.

Директор департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Ірина Мацькевич розповіла, що за три місяці до бюджету Прикарпаття надійшло 2 мільярди 829 мільйонів гривень, що складає 29.8% від запланованої на рік суми. Основна частина цих коштів – 2 мільярди 590 мільйонів – це дотації та субвенції з державного бюджету. Власні ж надходження склали 175 мільйонів.

Видатки за перший квартал року склали 2 мільярди 727 мільйонів гривень. 225 мільйонів з цієї суми пішло на утримання закладів охорони здоров’я, 140 мільйонів – на освіту. Ще 300 мільйонів спрямували на виплату заробітних плат бюджетникам.

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич поцікавився, скільки коштів із зібраного в області акцизу Київ повернув у бюджет Івано-Франківщини. Ірина Мацькевич сказала, що 278 мільйонів, але це кошти з дорожнього фонду.

“З акцизу йде 50% в дорожній фонд, і ці кошти нам повертаються. А ще половина залишається у держбюджеті”, – пояснила вона.

“А тепер порахуйте, скільки всього збираємо акцизу. Треба акцентувати, що нам повертають замало, частку відрахування треба збільшити. Це була б предметна бесіда а не просто “дайте на дороги”, – сказав на це Олександр Сич.

Читайте також: У Франківську депутати пропонують стягувати з Росії відшкодування для репресованих

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!