Активісти закликали Івано-Франківську облраду зробити КП прозорішими

Сьогодні, 29 серпня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю і розвитку бізнесу.

Одним із питань порядку денного стало звернення ГО “Центр “Антикорупційна платформа” до голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича. У цьому документі активісти закликають зробити обласні комунальні підприємства прозорішими – у відповідності до оновленого Господарського кодексу України.

“Комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Також, ч. 8 ст. 78 визначає обов’язковий перелік інформації яку зобов’язані публікувати комунальні підприємства.

Проте, незважаючи на те що вищезазначені зміни до Господарського кодексу України були внесені ще 02.06.2016 року, на сесію Івано-Франківської обласної ради не було винесено та не розглядався проект рішення який визначає порядок інформування про діяльність комунальних підприємств обласної ради.

Пропонуємо розробити та винести на найближчу сесію обласної ради проект рішення «Про порядок інформування про діяльність комунальних підприємств Івано-Франківської обласної ради» (примірний текст проекту рішення додається). Відповідні Порядки вже ухвалені Львівською міською радою, Чернівецькою міською радою, Маріупольською міською радою, Івано-Франківською міською радою, Хмельницькою міською радою, Тернопільською міською радою та іншими.

Ухвалення відповідного Порядку суттєво підвищити рівень публічності, підзвітності та ефективності комунальних підприємств утворених обласною радою”, – йдеться у зверненні ГО “Антикорупційна платформа.

З текстом запропованого рішення можна ознайомитись за цим посиланням.

“Ми абсолютно відкриті – всі питання розглядаємо, запрошуємо всіх охочих на комісії та сесії. Пан Случик хоче, щоб ми розширили цю діяльність. Пропоную дати доручення апарату обласної ради, щоб розробити таке положення і винести його на наступне засідання комісії, якщо буде потрібно – то і на сесію. Ми не заперечуємо проти такої ідеї”, – сказав голова комісії Остап Дзеса.

Аналітик “Антикорупційної платформи” Ольга Ничай пояснила, що інформація, про яку йдеться в цьому зверненні, повинна оприлюднюватись постійно і регулярно, а органи місцевого самоврядування зобов’язані прийняти це рішення.

Депутати погодились з такою ідеєю та доручили юристам розробити відповідний проект рішення.

Читайте також: На Прикарпатті хочуть витратити 38 мільйонів гривень на захист від пожеж

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!