Анна Каратова

Вона настільки творча, що не може двічі робити одне й те ж. Мусить бодай трохи імпровізувати. За освітою – вчитель початкових класів, а в душі – художник, який обожнює дітлахів.

Наразі Анна Каратова вчителює в Католицькій школі святого Василія Великого. Викладає малювання, трудове навчання і вигадує сценарії для різноманітних шкільних святкувань. Натхнення, як правило, приходить зненацька і в найбільш неочікуваних місцях. Одного разу, їдучи в потязі, буквально за годину разом із монахинею написали цілий сценарій для дитячої забави.

Однак головною пристрастю жінки залишається малювання, яким вона збагачує інтер’єри. Перший малюнок був виконаний на прохання її подруги для оформлення дитячої кімнати. На ньому вона зобразила сім’ю ангеликів, одягнених у вишиванки. До речі, найулюбленішим персонажем франківчанки є саме янгол. І діти.

«Діти дуже справжні, – замислено каже вчителька. – Вони значно простіше ставляться до життя, насолоджуються кожною миттю, всьому чудуються. Тобто роблять все те, що дорослі часто забувають. Хоча в кожному дорослому живе дитина, просто з роками її голос стає все тихішим».

Зараз художниця планує займатися оформленням дитячого садочка при монастирі, що в с. Яворів.

Анна Каратова

Каратова вважає малювання не просто своїм хобі, але й своєрідною терапією для релаксації. Каже, якщо довго не малює, то це ознака затяжної депресії. Жінка зізнається, що іноді творчий процес йде, як по маслу, а часом треба його «перестраждати». В такі складні моменти слухає музику, молиться і просить у Бога музи.

Також Анна ілюструє книжки. А нещодавно й сама стала автором надихаючої розмальовки «Саме тобі», яку називає антистресом. Видання ілюструє різноманітні стани душі. Спочатку негативні – коли на серці важко, самотньо, охоплює песимістичний настрій… А в іншій половині книги зображені позитивні емоції, які слугують розрадою у будь-якій ситуації. Героєм розмальовки став, звісно ж, ангелик. Перший прототип цієї книги художниця створила як подарунок для свого товариша-священика, який переживав складний період у житті. Таким чином жінка вирішила підбадьорити друга.

Книга «Саме тобі» стане в пригоді як дорослим, так і дітлахам. Видання має релігійне спрямування. Авторка намагалася розкрити власне бачення Бога. «Я хотіла донести читачеві, що Господь присутній повсюди, – пояснює Анна. – Це не якийсь недосяжний дядько з сивою бородою, який сидить високо у хмарах. Насправді Всевишній значно ближче – ось тут, поруч із тобою. Більше того, Він – у тобі! У кожному з нас».

Наталя МОСТОВА

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!