Артур Гулько

У цього 32-літнього іванофранківця доволі незвичайна професія. Він мовчки уміє розповісти неймовірну історію, а самим лише поглядом зворушити, здивувати і навіть розсмішити. Він презентує різноманітні образи за допомогою міміки, жестів і пластики тіла. Артур Гулько – мім, а час від часу перевтілюється ще й в живу скульптуру. До речі, в Івано-Франківську в сфері пантоміми працюють лише троє людей.

Артур Гулько
Артур Гулько

Захопленням мистецтвом пантоміми чоловіка ще десять років тому заразив його приятель, з яким вони тепер виступають у тандемі.

«Коли я вперше наніс на обличчя білий грим, – пригадує Артур, – пережив масу незвичайних емоцій та відчуття новизни».

Він каже, що бути мімом зможе далеко не кожен. Найперше, необхідно бути надзвичайно пластичним. Окрім цього, важливі ще й акторські здібності. І звісно ж, потрібна титанічна праця – щодня виснажливі тренування. Виступати доводиться в найрізноманітніших місцях: від корпоративних вечірок до презентабельних виставок в автосалонах. Хоча, як зазначає Артур Гулько, в Івано-Франківську пантоміма не особливо популярна. «Мабуть, ще не доросли до цього, – знизує плечима чоловік. – Та й реклами бракує».

Артур Гулько в образі
Артур Гулько в образі

Однак Артура це геть не хвилює – настільки він закоханий у свою роботу. «Найбільше вражає те, що ти можеш промовляти тілом, при цьому не зронивши жодного звуку. А тіло ніколи не бреше», – із захопленням розповідає іванофранківець.

Театралізовані дійства Артур із напарником вигадують самі, хоча майже завжди доводиться ще й імпровізувати. Один із найпопулярніших їхніх номерів демонструє шоу козаків. Дует вже неодноразово брав участь у міжнародних фестивалях, присвячених пантомімі. Цікаво, що, як правило, іванофранківці виявляються чи не єдиними представниками України у таких заходах.

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!