Атовці проти посадовця

ХХ сесія Коломийської міської ради, що відбулася 21 квітня, розпочалася зі звернення воїнів АТО до міського голови, які вимагали звільнити секретаря міськради Любомира Жупанського.

Вони прийшли пригадати чиновнику інцидент, який трапився у березні. Тоді учасник АТО Володимир Островський звернувся у відділ реєстрації, щоб зареєструвати новонародженого сина, оскільки дружина перебувала вдома у важкому стані після кесаревого розтину. А у відділі реєстрації працівниця попросила звернутися з цього питання до міського голови. Оскільки Ігоря Слюзара у той час не було на місці, то його обов’язки виконував секретар Любомир Жупанський.

Островський каже, що не знав, що міського голови немає на місці. І поки вирішував питання з працівницею міської ради, до нього вийшов Жупанський і, не вислухавши, накинувся на нього з образами та лайкою.

Любомир Жупанський, фото Дзеркало Коломиї
Любомир Жупанський, фото Дзеркало Коломиї

Недостойна поведінка

Побратими Островського розповідають, що Володимир був на Майдані, де познайомився з майбутньою дружиною, яку привіз у Коломию. Після початку АТО пішов воювати на схід. «Володимир Островський – боєць, який служив у батальйоні Кульчицького. Вони перші брали Слов’янськ. У Володимира – важке поранення. У нього дві кулі: одна в легені, друга – у хребті», – розповів Богдан Грищук.

Атовці стверджують, що образи від секретаря міськради чують не вперше. З цього приводу вони написали звернення до депутатів міськради, в якому просять розглянути відповідність Жупанського займаній посаді. А оскільки «його недостойна поведінка ображає честь і гідність учасників бойових дій», а цей інцидент «дискредитує міську раду», то учасники АТО вимагають «негайно провести службову перевірку та звільнити Любомира Жупанського».

Також вони наполягають на публічному вибаченні Жупанського перед всіма учасниками війни загалом та особисто перед Володимиром Островським. «Ми знаходимось не в Донецьку і не в Луганську, а в себе вдома, і хочемо до себе людського ставлення. Якщо ви не будете поважати нас, ми не будемо поважати вас», – заявили учасники АТО депутатам.

У той же день міський голова Ігор Слюзар пообіцяв їм провести службове розслідування у найкоротший термін. А в понеділок, 24 квітня, мер виступив на зборах у сесійній залі міськради і повідомив, що вже найближчим часом підпише розпорядження про створення робочої групи для розслідування інциденту. До її складу увійдуть бійці АТО, а також голови всіх депутатських фракцій Коломийської міськради.

Така заява мера обурила атовців. Голова спілки учасників АТО Коломиї та Коломийщини Володимир Кобилецький наголосив на тому, що бійці сподівалися, що буде ухвалене певне рішення, а з’ясувалось, що його немає.

 Міцний горішок

У коментарі «Галицькому кореспонденту» Любомир Жупанський зауважив, що до нього часто звертаються товариші, щоб допомогти з реєстрацією дитини. «Наприклад, чоловік перебував за кордоном, а жінка – в Коломиї. Звернулися до мене, щоб я допоміг з реєстрацією. Одразу відмовив їм, тому що це кримінальна справа. Тоді чоловік зробив доручення, його передали протягом тижня і зареєстрували дитину».

Такий випадок, за його словами, трапився і з бійцем Островським. «У той день я був у кабінеті і почув у приймальні крики, – розповів секретар міськради. – Вийшов і побачив, що Володимир Островський нецензурно обзиває секретарку Наталію Скрипник. Я привітався і запитав, у чому річ. Далі пояснив бійцеві ситуацію, що без дружини він не зможе зареєструвати дитину. Але він відмовлявся мене слухати і продовжував погрожувати і мені, і секретарці. Вийшов з приміщення зі словами, що ще «прийде і з усіма розбереться».

Жупанський знає, що Островський пройшов війну, є дуже принциповою людиною, але гадає, що у цій ситуації чоловіка використовує політична партія. Мовляв, у Коломиї багато людей позбулися посад. А тепер вони знайшли ображеного бійця і маніпулюють ним. «Я людина справедлива і пряма. Я завжди витримую удар, ніколи не тікаю. Зараз перебуваю на лікарняному, тому опоненти використовують цей момент. Хочуть витягнути мене на комісію, оскільки знають, що я беру все близько до серця», – каже посадовець.

Однак до поліції у цій справі він не звернувся, бо розуміє, що людина прийшла з фронту. «Зважаючи на все, що він пережив, я не маю морального права погрожувати воїну АТО поліцією!» – каже секретар міськради.

А поки Любомир Жупанський набирається сил, а воїн АТО піклується про свою родину, політики Коломиї, не виключено, шукають нові можливості, щоб помірятися амбіціями.

Ірина БАБІЙ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!