Банош, гуслянка, шупеня. Світ побачила книга кулінарних рецептів “Гуцули на кухні”

  • У видавництві «Тиса» побачила світ книжка кулінарних рецептів знаного косівського редактора і краєзнавця Петра Гавуки та львівської журналістки і краєзнавця Олени Масляник «Гуцульська кухня».

    Повноколірне 128-сторінкове видання пропонує рецепти найпопулярніших гуцульських народних страв. У них поєднані особливості традиційної карпатської кухні, а також кухонь народів, які є сусідами гуцулів, зокрема, румунів, словаків, угорців та ін., та сучасної української кухні.

    Карпати для місцевих жителів — не лише рідний дім, а й джерело існування. Адже ліс — справжній годувальник: увесь літньо-осінній сезон триває заготівля грибів і ягід, а в чистих потоках виграє форель, з полонинських пасовищ господарі приносять запашну бриндзу, сир, молоко. Усе це — основа уславленої й улюбленої багатьма гуцульської кухні. Характерною її рисою є простота набору продуктів і доступність технології приготування. А традиційні місцеві овочеві, молочні, рибні та м’ясні страви мають високі смакові якості. Особливо, якщо приготовлені в сільській печі, в глиняному чи чавунному горщику, без додавання різних штучних компонентів: жирів, барвників, ароматизаторів, згущувачів, повідомляє buknews.com.ua.

    Гуцульська кухня вирізняється простотою й водночас оригінальністю страв. Найбільш уживані тут продукти: кукурудзяні борошно й крупа, картопля, квасоля, гриби і, звичайно ж, бринза або «бриндзя», як називають її самі гуцули.

    Має гуцульська кулінарія свої, властиві тільки їй, традиційні страви. Це — бануш (банош), який готують з кукурудзяного борошна й сметани у чавунному казанку на відкритому вогні. До гуцульської кухні також відносяться: гуслянка (кисломолочний продукт), вурда (різновид овечого сиру), шупеня (страва з квасолі) та інші.

    Нагадаємо, Топ-10 найцікавіших музеїв Гуцульщини.

    36572

    40845473

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!