Без розвитку, але з зарплатами: у Бурштині затвердили бюджет на 2018 рік

20 грудня на сесії Бурштинської міської ради депутати затвердили бюджет на 2018 рік.

У 2018 році бюджет міста становитиме 133 мільйони. Зокрема, власні надходження – 62 мільйони. Для порівняння, у 2017 році бюджет становив 116 мільйонів, а власні надходження – 54 мільйони.

Секретар міської ради Богдан Рибчук пояснив, що при підготовці рішення робоча група розглядала всі пропозиції та напрацювала такий проект. Втім, пропозицій було багато, а ресурси – обмежені. «Вам подається те, що могли зробити в межах тих коштів. Тобто це, на думку погоджувальної ради і робочої групи, – оптимальний варіант», – прокоментував він проект рішення.

Депутат Ігор Прокопів зазначив, що хоч до проекту рішення є дуже багато зауважень, але фракція «Батьківщина» підтримує його. Також він наголосив, що у бюджеті зовсім немає коштів на розвиток, а є тільки заробітні плати для бюджетників на 9 місяців.

Міський голова Роксолана Джура пояснила, що платити заробітну плату медикам і освітянам мала би держава, однак вона цього не робить. «Сьогодні, враховуючи всі так звані реформи, розуміємо, чому і звідки ми латали бюджет, щоб 9 місяців закрити зарплати. Хоча це повинна робити держава, а ми мали би займатися розвитком, благоустроєм тощо. Але ми свідомо йдемо на те, що закладаємо власні гроші медикам і освітянам», – додала вона.

Депутат обласної ради від Бурштина Андрій Іваськів зауважив, що міський бюджет ще ніколи не був ідеальний, тому не варто прискіпуватись до нього. Втім, депутат міської ради Ігор Дулик зазначив, що Роксолана Джура порушує регламент, адже депутат обласної ради може виступати тільки після того, коли сесія йому надасть такий дозвіл. «Нічого особистого, але ви порушуєте регламент. Я утримався під час голосування за бюджет не тому, що був не згідний з тим, що закладена зарплата бюджетникам на 9 місяців. В нас просто бюджет поділений несправедливо і неправильно. При розгляді бюджету мали би враховуватись всі наші побажання, бо депутати не для себе просять, а для громади», – пояснив свою позицію Дулик.

В той же час член бюджетної комісії Тетяна Сенчина зазначила, що бюджет завжди непростий, але без нього неможливо жити. «Грошей завжди не вистачає, але місто без цього наповнення жити не може. Ми розуміємо, що має бути бюджет розвитку. Але якщо ми не дамо зарплати, то місто не буде жити і працювати. У бюджеті закладений депутатський фонд, а це своєрідний розвиток, адже за ці кошти зможемо зробити щось для міста», – наголосила вона.

Також Сенчина додала, що від Бурштина у Верховній Раді є депутат Михайло Довбенко, який забув про своїх виборців. А секретар міської ради Богдан Рибчук додав, що зараз помічники Довбенка навіть не піднімають від нього слухавку.

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що Бурштинську міську раду просять повернутися до депутатів обличчям.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!