Без води винні

  • Українські комунальники вже давно стали героями народних анекдотів, де люди висміюють їхню неналежну роботу або ж бездіяльність. І в кожному жарті, як то кажуть, є частка правди. Але не завжди недобросовісна діяльність комунальників породжує сміх, трапляється – що й судові позови.

    Хочемо розповісти про одну абсурдну ситуацію, що виникла на голому місці в Калуші. Сім’я Мельників свого часу відкрила там невеличке бістро, але справа не була вдалою: через відсутність відвідувачів і, власне, доходу кафе довелося закрити. Натомість приміщення, яке вважається нежитловим, Мельники вирішили переобладнати у помешкання, бо наразі знімають квартиру.

    Як розповіла Ельзара Мельник, її чоловік Роман самотужки проводить ремонт приміщення. Коли настала черга підведення води та каналізації, вони звернулися в місцеве комунальне підприємство «Водотеплосервіс». До них повинна була прийти комісія і оглянути підвальне приміщення під колишнім бістро для складання дозвільного акту на підключення водопостачання.

    DSC_0028

    Сама собі комісія

    2 вересня минулого року до них прийшла пані, яка представилася працівником КП «Водотеплосервіс» і сказала, що буде проводити інспекцію підвального приміщення. Проте на той момент Роман Мельник перебував на роботі, а ключі від підвалу були тільки в нього. Як запевняє його дружина, чоловік попросив інспектора зачекати його 10 хвилин, та коли він прийшов, працівниці комунального підприємства вже не було. Тож пані Ельзара зателефонувала у «Водотеплосервіс» і попросила, щоб комісія все ж прийшла та оглянула підвал іншого разу. Жінці відповіли, що прийдуть через тиждень.

    9 вересня пані Ельзара сама пішла на підприємство, щоб дізнатися, чому комісія так і не прийшла. Але, на її здивування, їй там вручили акт, в якому було сказано: «В результаті обстеження приміщення по вул. Бандери, в якому розташоване кафе-бістро «У Рустема», виявлено порушення п.3.2 «Правил користування системами централізованого водопостачання»…, а саме – водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до системи централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними». І стояла дата – 2 вересня 2015 року.

    Іншими словами, у «Водотеплосервісі» Мельників звинуватили в незаконній врізці у систему водопостачання. За розрахунками комісії, власники колишнього бістро повинні сплатити штраф – 15 тис. 755 грн. 20 коп. В акті також вказані технічні характеристики труби, до якої нібито врізалися Мельники і з яких виведена така сума.

    Все б нічого, але є певні нюанси. Пані Ельзара стверджує, що комісія не була у підвалі. В акті вказані члени комісії, але немає власника, без присутності якого огляд проводитися не може. З цього випливає, що акт про самовільне врізання у трубу був складений з явними порушеннями. Про це і заявляє юрист Лілія Вєровкіна, яка представляє інтереси сім’ї Мельників в суді. Зокрема, у судовому позові, який подав Роман Мельник, йдеться про те, що КП «Водотеплосервіс» не надало жодних доказів на підтвердження використання ними води, окрім тієї, яку вони купували у сусідів на автомийці.

    Самого факту будь-якого врізання у систему водопостачання немає. У цьому особисто пересвідчився журналіст «ГК». Труба досить стара та попсута корозією, тому будь-яке втручання було б очевидним. Це підтвердила і повторна комісія з того самого калуського КП «Водотеплосервіс», яка вже оглянула підвал. Майстер, який був у складі комісії, постановив, що ніякого факту врізання в систему водопостачання немає. Про це написано в другому акті, складеному вже в присутності свідків та власника.

    Відтак стає зрозумілим, що працівниця комунального підприємства на свій розсуд склала перший акт про перевірку підвалу та сама, без підкріплення будь-якими реальними фактами, вивела штраф за порушення, якого не було. Саме це й обурило Романа Мельника та спонукало його звернутися до суду з проханням визнати дії працівника КП «Водотеплосервіс» неправомірними та скасувати штраф за нібито незаконну врізку в систему водопостачання в розмірі майже 16 тис. гривень.

     DSC_0034

    Тяжкі часи

    Журналіст «ГК» завітав на КП «Водотеплосервіс», щоб отримати роз’яснення стосовно того, як їхній працівник міг допустити таку халатність при виконанні своїх службових обов’язків. Як і передбачалося, ні директора, ні його заступника на робочому місці не було. Вдалося застати лише головного інженера, який заявив, що жодних офіційних коментарів підприємство давати не буде аж до рішення суду у цій справі.

    Також вдалося з’ясувати, чому за понад п’ять судових засідань юрист «Водотеплосервісу» з’явився в суд лише раз, та й то попросив перенести розгляд справи на два тижні. Виявляється, що начальник юридичного відділу підприємства звільнилася, а нова людина ще не взялася за виконання своїх обов’язків. Проте на підприємстві запевнили, що надалі будуть відвідувати судові засідання, і якщо суд визнає неправомірними дії їхньої працівниці, проведуть з нею відповідну роботу або й звільнять із займаної посади.

    У цій історії є ще один цікавий момент. А саме – рахунки КП «Водотеплосервіс» арештовані, оскільки воно боргує Державному підприємству зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» 17 165 426,55 грн. Тобто на сьогодні справа Мельників – не єдиний і не найбільший головний біль калуських комунальників. Але, попри все, важливо, як вирішиться ця доволі абсурдна ситуація, щоб вона не повторилася знову.

    Максим ВЕПРИК

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!