Болехівські депутати тепер оперують планшетними ПК

Сьогодні, 29 березня, відбулася шоста сесія міської ради Болехова, яка проводилась уже з поіменним голосуванням.

Як раніше анонсував міський голова Болехова Богдан Мельник, щоб дотримуватися закону про поіменне голосування усіх депутатів, міська рада вирішила закупити кожному з них особистий планшет, за допомогою якого, як пульта, буде проводити волевиявлення останніх.

Напередодні сесії депутати міської ради отримали ґаджети. А в них – вже завантажені проекти рішень, для кращого ознайомлення та економії на друкованих матеріалах, якими раніше послуговувались депутати на сесіях.

Система функціонує за принципом онлайн голосування на спеціально створеному сайті. Всі планшети з’єднуються в одну мережу через wi-fi, де адміністратором є планшет комп’ютерного спеціаліста, який і завантажує всі результати в мережу. Зокрема, на сайті http://www.vote.bolekhiv-rada.gov.ua/ можна в режимі реального часу переглядати за які проекти рішень і, як саме голосують депутати міської ради.

Голосування проводиться за новою схемою, тож не всі депутати змогли одразу безпроблемно проголосувати. Відтак на початку голосування сильно гальмувалося, проте під кінець сесії процес волевиявлення народних обранців займав до 10-15 секунд.

Попри нововведення, секретар міської ради підстрахувався: на випадок технічних неполадок або збоїв у електропостачанні. Він розробив паперові бюлетені, для того, щоб дотриматись процедури поіменного голосування. Нагадаємо, що по такому ж принципу сьогодні діє обласна рада.

Нагадаємо, що у франківській облраді встановлять електронну систему голосування “Віче”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!