Боротися з раком грудей: франківок запрошують пройти обстеження

Сьогодні, 18 жовтня, в Івано-Франківську обговорили відзначення Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей.

Щорічно, 20 жовтня, в Україні відзначають День боротьби із захворюванням на рак грудної залози – насамперед, з метою привернути увагу жіноцтва до стану свого здоров’я.

Головна причина високої смертності від раку грудей – це пізня діагностика хвороби.

“Мене болить те, що 20% пацієнток при первинній діагностиці вже мають запущені випадки з метастатичними стадіями хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Приємно, що чоловіки також зважають на це захворювання, і просять жінок відвідувати лікаря”, – каже Марія Бойко, начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Міський голова міста Руслан Марцінків розповів, що у 2017 році 82 жінки мали захворювання раку грудей, у 2018 році – 91 жінка. Також, за словами мера у 2018 році 2 117 жінок пройшли обстеження на це захворювання, з них 419 виявили патології, 28 – рак.

За дев’ять місяців цього року 69 виявлених захворювань молочних залоз.

“Звісно зараз важливо поставити акцент на діагностику. Щоб забезпечити якісне лікування потрібно, щоб жінки приходили до лікаря хоча б раз на рік. Ми часто проводимо акції, щоб пацієнт не боявся прийти і перевіритися”, – каже Андріїв Аліна, доцент кафедри онкології в Івано-Франківському національному медичному Університеті.

З 21 по 25 жовтня в усіх закладах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради, обласних закладах, та косметологічній клініці “БРАСС. Здорова шкіра” жінки можуть пройти обстеження грудних залоз, та за потреби – УЗД обстеження чи мамографію.

За даними МОЗ України, лише 60% жінок в Україні виліковуються після діагностування цієї хвороби. Як свідчить статистика, на 1 стадії він виліковний у 95% жінок, на 2 стадії у 80% і 50% – із третьою стадією захворювання.

Нагадаємо, що стало відомо, які медичні послуги будуть безкоштовними для прикарпатців у 2020 році.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!