Будувати чи не будувати: в Коломиї обговорювали тему забудови центру міста

Сьогодні у Коломиї відбулись громадські слухання на тему забудови центральної частини міста. Людей на цих слуханнях було набагато більше ніж зазвичай на схожих міроприємствах. Це не дивно, адже перед самісіньким Новим роком у місті розгорівся неабиякий скандал через намагання збудувати біля Писанки готель.

На початку слухань міський голова Ігор Слюзар розповів, що недавно у Коломиї затвердили програму реконструкції та розвитку центральної частини міста. За словами міського голови, основою цієї програми є те, що у центрі міста не повинно бути пустуючи місць та глухих стін. Вони, сказав пан Слюзар не прикрашають місто. Тому і прийняли рішення такі пустуючі місця забудувати. На слуханнях мер показав візуалізацію та попередні проекти будівель, які будуть зводитися. Всі вони розроблені фаховими архітекторами і вписуються у вже існуючий архітектурний ансамбль, – переконував міський голова.

12546115_596689157147643_1295608770_o

Найбільше уваги в громади викликало питання про будівництво готелю на площі біля самої коломийської «Писанки». Головним аргументом влади за такий проект є те, що будинок, який там зараз стоїть в жахливому стані, а псують загальний вигляд площі прилягаючі там хащі. Тому щось обов’язково потрібно змінювати. Готель, – на думку влади найкращий варіант для цього. Однак він тільки один із елементів повної реконструкції площі. За задумом вона має бути розширена і має стати центральною площею міста.

Більшість присутніх згодилися із тим, що тут потрібно щось робити, однак висловили занепокоєння, щоб це не стало ще одним довгобудом, який простоїть роками. Таких у нашому місті шість і ніхто не хоче, щоб з’явився сьомий. Крім цього зауваження викликав і проект готелю. На думку деяких коломиян він не має жодної архітектурної цінності і його потрібно зробити більш цікавим. Дехто також висловив думку, що замість забудовувати все, що тільки можна влада краще б приділила увагу паркам і скверам.

На це мер відповів, що у коломиян чомусь упередження і недовіра до будівництва. Розповів випадок коли прості мешканці вже п’ять років блокують будівництво навпроти національного музею Гуцульщини. Коли вже було зведено добрячу частину будинку один із мешканців міста подав до суду мотивуючи тим, що будівництво порушує його права. На час судової тяганини будівництво припинили, хоча позивач програв усі суди аж до Верховного. Тепер аналогічний позов подав вже другий коломияни і через це забудова простоює вже п’ятий рік.

На завершення міський голова сказав, що реалізація програми реконструкції центральної частини міста має стратегічне значення і дасть місту великий поштовх для розвитку. Пообіцяв, що без узгодження із мешканцями ніхто нічого робити, а тим паче забудовувати не буде. Коломияни, які були присутні, пообіцяли контролювати владу і не допустити хаотичної забудови міста.

Віктор Фітьо

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!