Буна: в Івано-Франківську показали виставу про реалії життя у прикарпатському селі

В Івано-Франківську відбувся показ вистави режисера Давида Петросяна “Буна”.

“Буна” з буковинського діалекту — “баба”. Саме вона є головним персонажем на сцені. Вона авторитарний член сім’я, довкола якого будуються стосунки цілої родини.

Буна виховує онуку так, як велить її бачення світу, і часом її вчинки здаються жорстокими і не виправданими. Молода дівчина вирішує виїхати за кордон для того, щоб почати нове життя.

Митці зізнаються, вистава не висміює і не засуджує старше покоління, з яким молоді зазвичай буває важко знайти спільну мову. Вистава – це данина поколінню двадцятого століття, яке відчуло на собі всю трагедію країни. Поколінню, яке пережило голодомор, війну, репресії.

Режисер Давид Петросян розповідає: “Це сучасна українська п’єса. Але вони зазвичай одноденні. Постановка мені видалась цікавою, адже питання, що піднімаються у п’єсі, будуть цікавими і через 10 років. У виставі грають актори з різних міст України зокрема Харкова, Києва, Коломиї. З часу прем’єри постановка змінилась. Ми робили її якомога більш побутовою, замість декорацій були автентичні речі. Зараз вони більш декоративні, символічні і театральні. Якщо у Тургенєва піднята проблема непорозуміння батьків та дітей, то у нас – бабусі і дітей. До слова, 90-річну бабусю грає 20-річна дівчина”.

Задля того, щоб правдоподібно увійти у роль, акторська команда місяць жила в селі, в якому час ніби зупинився. Спостерігали за місцевими мешканцями та поколінням, якому за дев’яносто, записували автентичні пісні та традиції. Ці спостереження та надбання втілені у виставі.

IMG_2655 IMG_2657 IMG_2661 IMG_2662 IMG_2667 IMG_2669 IMG_2671 IMG_2674 IMG_2682 IMG_2687 IMG_2689 IMG_2690 IMG_2699 IMG_2702 IMG_2703 IMG_2706

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!