Чоловік, який знає мову птахів та “спілкується” зі зміями

  • Колишній калушанин Василь Калинич  професійно відтворює голоси птахів, оленів, виття вовків, навіть хрюкання домашніх свиней. Крім того, він має ще один талант: підкликає до себе вужів… і вони приповзають, бо знають, що неодмінно отримають гостинця.

    Пан Василь мешкає неподалік узбережжя річки в Городилові, тож літо для нього – улюблена пора. І не просто тому, що з’являється нагода поплавати у водоймі, але й через те, що в цей час можна багато спілкуватися з природою. 56-річний чоловік охоче погоджується розповісти про своє хобі, однак наполегливо просить не фотографувати його обличчя, інформує zakarpatpost.net.

    “Мого захоплення ніхто не розуміє. У Закарпатті змій не люблять. Люди злі, вбивають тварин. Свого часу я жив на Франківщині. Так там ніколи ні від кого не приховував уміння підкликати плазунів і рептилій. А тут сусіди сердяться, бояться. Коли в їхні городи заповзає вуж, одразу ж жорстоко розправляються з ним, – нарікає приборкувач змій. – А, між іншим, у природі немає нічого зайвого і кожен представник фауни виконує певну роль”.

    За професією Василь Калинич біолог, однак за фахом не працює, на хліб заробляє розведенням домашньої птиці. Народився і виріс він на Тячівщині. Усі знання щодо спілкування з довкіллям отримав від батька, який був народним цілителям, добре знався на травах і лікував людей. Відтак доля закинула закарпатця до міста Калуш. Там він познайомився з мольфаром, який за допомогою змій передрікав майбутнє.

    “У Тарасові мене зацікавило не вміння чаклувати, чи гадати, а його талант «заклинати» плазунів. Гади повзли до нього десятками. Тож я став старанним учнем цього дивака. Зізнаюся, вдавалося не зразу. Кликати їх потрібно не людським голосом, як я думав, адже вони майже глухі. Зізнаюся, мені змалечку подобалося «підспівувати» птахам… і вони до мене зліталися… вмів відтворювати «гавкання» собак, «мукання» корови, іржання коня…. Проте навчитися кликати змій було доволі складно, – розповідає пан Василь. – Адже для цього потрібно не напружувати голосові зв’язки, а мати внутрішню переконаність, що все вийде. Я ж довго не міг повірити в себе. До речі, театралізоване шоу, коли від гри на флейті заклинателя отруйна кобра впадає у транс, є всього лише «мильною бульбашкою». Змія майже не чує «повелителя». Вона просто боїться палки, якою періодично отримує стусанів від дресирувальника, тобто, реагує не на музику, а на дудку”.

    Василь Калинич не просто милується зміями, але й підгодовує їх і каже, що раціон харчування у них надзвичайно різноманітний.

    “Плазуни дуже розумні. Не дарма змія вважається символом мудрості. У той же час вони – хижаки, люблять полювати, але можуть розлінитися, коли знають, що їжа сама потрапить до їхнього рота. Я завзятий рибалка, тож нерідко вони ласують у мене свіжою рибою. Велику – дружина смажить, а маленьку – з’їдають мої «холоднокровні друзі». Крім того, їм дуже смакують різні комашки, жучки. Великі дорослі змії можуть ловити мишей. Думка про те, що лускаті полюбляють  молоко, є хибною. Кажуть, що заради молока змія може заповзти новонародженій дитині в рот, якщо малюка залишити спати десь неподалік лісу на подвір’ї. Це неправда. Змія, звісно, може розміститися у дитячому візку, але ні кусати дитя, ні тим більше заповзати в рот не буде. Тай молоко – не найкраща їжа для плазунів. Ще говорять, що вуж може висмоктати прямо з вим’я  козі чи корові молоко. Також не варто в це вірити. А найцікавіше, що люди переконують, ніби відьми за допомогою змій відбирають молоко від сусідських тварин. Ну… це вже повна нісенітниця. Молоко і плазуни – в дійсності речі не дуже сумісні. Справа в тому, що в їхньому організмі немає ферменту, який розщеплює лактозу, а отже молоко плазунами не засвоюється і навіть може викликати шлункові захворювання і алергічні реакції. Звичайно, вужі можуть пити молоко, утім виключно в тому випадку, якщо відчувають сильну спрагу, а при цьому поруч немає чим поживитись. Зазвичай рідина в їхній організм потрапляє разом з харчами, – ділиться знаннями пан Василь.

  • Цікаво, що навіть отруйні змії не кусають Василя Калинича. Він «розмовляє» з ними нечутно, на підсвідомому рівні.

    -Плазуни – такі ж домашні ескулапи, як і коти та собаки. Мені вони допомагають позбутися стресу, покращити настрій, підвищити життєвий тонус. Хто володіє зміїною мовою, тому не страшні повзучі. До речі, у Бороняві є ще один чоловік, який вже впродовж майже тридцяти років розмовляє з плазунами. Звати його Іван Клованич. А от лякатися від змій не треба, бо якщо лускатий не відчуває в людині ворога, атакувати ніколи не буде, – стверджує знавець дикої природи.

    Утім справжньої таємниці підкорювання змій пан Василь так і не розкриває, заявляє, що здобуті знання передасть лише синові Івану. Єдине, про що повідомляє чоловік, це те, що перед приходом плазунів потрібно розслабитися і прочитати молитву.

    “Я не шаман, не чаклую, у всіх своїх справах завжди сподіваюся на підтримку Всевишнього. Адже пророк Даніїл, коли його кинули у клітку з левами, вийшов звідти абсолютно неушкодженим саме завдяки молитві і вірі. Змії ж набагато безпечніші створіння за африканських хижаків, принаймні людей вони не їдять і в Карпатах не живуть”, – усміхається Василь Калинич.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!