«Чому завжди будують там, де спорт, але не для спорту?»

  • В Івано-Франківську у рамках проекту «Житло воїнам АТО» розглядають можливість будівництва багатоповерхівки на території, що належить міському центральному стадіону (МЦС) «Рух». Представники спорту від цієї ідеї не в захваті.

    До редакції «ГК» звернувся колишній директор стадіону «Рух», ветеран футболу Богдан Вовкович, який переконаний, що будувати житловий будинок на території, яка належить стадіону, не можна. «Треба обов’язково зберегти територію стадіону такою, якою вона є. Все вже так забудували, що дальше нема куди. Я вже пережив 20 генеральних планів. Є акт постійного користування цією територією, і треба це зберегти. Якщо вони хочуть будувати, то хай це роблять там, де було старе ГДО коло парку і їздили улани ще за Австрії. От хай беруть там землю і будують, а територію стадіону нехай залишать у спокої. Там має бути спортивний комплекс», – вважає чоловік.

    На думку пана Богдана, на території стадіону можна будувати тільки щось пов’язане зі спортом, а не багатоповерхівку. А майбутній будинок має бути буквально за декілька метрів від стадіону. Однією з причин того, чому на цю територію накинули оком, є відсутність огорожі, вважає Вовкович. Каже, що кожне господарство повинне бути огороджене, інакше це вже прохідний двір. Тому він звертає увагу на те, що у всіх містах, крім нашого, території стадіону огороджені.

    «Цей головний архітектор не вічний, я вже тих архітекторів пережив купу і його переживу, тому не варто йому робити такі речі, – наголошує Богдан Вовкович. – Як це буде виглядати: будинок, а поруч стадіон? Не можу уявити, як вони собі це думають. Аби тільки поставити, запхати туди, а дальше най буде воля божа? Я не проти будівництва для воїнів АТО, нехай будують, але в іншому місці, а не на території стадіону. Чому завжди хочуть будувати там, де спорт, але не для спорту?»

    Богдан Вовкович рішуче налаштований на боротьбу за стадіон та говоритиме про це з міським головою Русланом Марцінківим.

     17440379_1259765710768267_1128066950_n

    Готовий відстоювати територію

    Вовковича підтримує і директор МЦС «Рух» Володимир Ковалюк. Він каже, що шокований листом, який отримав від громадської спілки «Івано-Франківська міська асоціація учасників АТО». На його думку, на території стадіону не має бути ні одної споруди, яка не пов’язана зі спортом. «Тих будинків набудовано вже повно в місті. Я розумію, якби там виключно всі квартири атовцям були, а то їм буде по пару квартир, а побудують багатоповерхівку. Згідно з генеральним планом, коли стадіон добудують, то на території на вул. Дорошенка буде стоянка для автомобілів. Зараз там нічого ще немає, ця територія одразу попри дорогу за парканом», – пояснює він.

    У листі, який директор стадіону отримав від голови правління громадської спілки Василя Андріїва, йдеться про те, що в постійному користуванні підприємства перебуває земельна ділянка загальною площею 11,0167 га. Однак частково зі сторони вул. Дорошенка та вул. Чорновола територія заросла кущами, засмічена, забруднена, не впорядкована та не освітлена у нічний час. Тому у зв’язку з фактичним невикористанням всієї площі та частковим її занедбанням, Андріїв просить розглянути можливість поділу та вилучення з постійного користування підприємства частини території з метою проектування у зазначеному масиві інфраструктури соціальної спрямованості (дитячі майданчики, спортивні площадки, відпочинкові зони) з одночасним вирішення транспортного питання та можливості часткового будівництва багатоквартирного житла для учасників АТО.

    «Вони просять надати їм дві території загальною площею 1,5 га. Я навіть нічого не відписував на цей лист, бо не бачу сенсу. Якби сказали, що будують стадіон або палац спорту, то це інше питання. Ми не погоджуємося на такий варіант, щоб віддати їм ці ділянки», – підкреслює Ковалюк.

    За його словами, на ділянці на вул. Чорновола є футбольне поле, де тренується спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з футболу «Прикарпаття» та навіть футбольний клуб «Тепловик-Прикарпаття», коли погана погода. Тому віддавати цю територію під забудову він вважає недоцільним. Директор “Руху” наголошує, що готовий разом з громадськістю відстоювати територію стадіону.

     

    Або для суспільних потреб, або для спорту

    Голова правління громадської спілки «Івано-Франківська міська асоціація учасників АТО» Василь Андріїв пояснює, що ділянка на вул. Дорошенка розміщена за огорожею та перебуває у вкрай занедбаному стані. «Я розумію, що окремі люди будуть спекулювати на цій темі, що нібито хочуть там побудувати якийсь стадіон. Ми подали клопотання, щоб розглянути ту ділянку, яка ніколи не використовувалась за призначенням. Там ростуть дерева та кущі.  Я не знаю позицію директора, бо ми до нього заїжджали, його не було, тому залишили звернення. Ми подали звернення в департамент архітектури розглянути можливість розробки детального плану території (ДПТ) і чи там взагалі можливо реалізувати наші проекти. Мова йде не про забудову як таку, а про проект соціального призначення, який ми описали, і будемо подавати ще звернення до міського голови», – розповідає Андріїв.

    На його думку, ця земля має використовуватись або для спорту, або для суспільних потреб, зокрема для учасників АТО. Він додає, що звернення стосувалося тільки ділянки на вул. Дорошенка. Можливість залучити також ділянку на вул. Чорновола для будівництва в рамках проекту «Житло воїнам АТО» також розглядається, однак ніяких звернень з цього приводу ще не подавалося.

    «Ми розглядаємо різні території, навіть неочікувані, щоб реалізувати наш проект «Житло воїнам АТО». Стосовно ділянки на вул. Дорошенка, тут мають своє слово сказати експерти, архітектура, представники спорту. Вони повинні дати висновок, чи можна і чи доцільно там будувати, – підкреслює Андріїв. – Нам цікаво ще почути бачення Ковалюка. Якщо він підтримає це рішення, то має відмовитися від частини цієї території для міста, а тоді вже місто може нам її надати».

  • Голова правління спілки вважає, що якщо директор стадіону відмовиться розділити ділянку, то має це аргументувати. Якщо покаже, що ця територія буде використовуватись для спорту і він це реалізує, тоді вони будуть шукати інші ділянки.

    У разі ж, якщо Ковалюк все-таки погодиться, тут планують збудувати 9-поверховий будинок максимум на п’ять під’їздів. Учасники АТО зможуть отримати приблизно 14-18 квартир, залежно від площі. Забудовника обиратимуть, як завжди – будуватиме той, хто надасть найкращі умови.

    За умовами проекту, забудовник має надати учасникам АТО мінімум 10% квартир у будинку. Також враховується термін будівництва, авторитет компанії, відсутність кримінальних справ, фінансова спроможність тощо. «Прізвище чи компанія не мають значення. Важливо тільки дотримання вимог», – наголошує Андріїв.

    За його словами, у 2016 р. в рамках проекту «Житло воїнам АТО» 27 учасників АТО отримали житло. З них приблизно 14 вже живуть у квартирах, а інші чекають, поки будинок добудують, але вже мають документи про право власності. А от у 2017 р. квартирами планують забезпечити 120 учасників АТО. Мова йде про інвалідів ІІІ групи, малозабезпечених, багатодітних та тих, які взагалі не мають власного житла.

     

    На розгляд міськради

    13 березня питання про надання дозволу на розробку ДПТ для будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Дорошенка розглядалось на засіданні постійної комісії міськради з питань містобудування та земельних відносин. Цільове призначення цієї ділянки – для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту.

    За словами головного архітектора Дмитра Нижника, це питання винесуть на розгляд сесії, однак ділянка належить стадіону і спершу треба її вилучити. Тобто потрібно вносити зміни в державний акт на право користування землею, де ці ділянки мають бути чітко розмежовані.

    «У нас було шість звернень від атовців. По цій ділянці було два звернення, тому ми, відповідно, мусили відреагувати. Але, звичайно, треба вносити зміни в містобудівну документацію, цільове призначення тощо. Насамперед потрібно вирішити питання з землекористуванням», – зазначає Нижник.

    Заступник начальника управління земельних відносин Олексій Лозовий пояснює, що в користування надаються тільки вільні земельні ділянки. Буває, що їх треба спершу вилучити у попереднього користувача. Оскільки ділянка оформлена на правах постійного користування за стадіоном, то це комунальне підприємство має надати згоду на вилучення цієї ділянки.

    Тоді сесія міської ради розглядає питання про вилучення земельної ділянки та надання дозволу на оформлення права користування нею. Якщо є позитивні висновки відповідних служб, то документація затверджується і вносяться зміни до державного земельного кадастру, реєструється право користування та змінюється цільове призначення землі.

    «Без згоди землекористувача земельну ділянку можна вилучити в судовому порядку, але мають бути підстави для цього. Наприклад, для суспільних потреб. У випадку з учасниками АТО ділянку можна вилучити із землекористування МЦС «Рух» тільки за згодою користувача», – наголошує Олексій Лозовий.

    Наталя ДЕРКЕВИЧ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!