Читання для всіх

«Форум видавців у Львові» залучає до літератури старше покоління

На найбільшу книжкову подію року в Україні залишилося чекати зовсім мало: 13-17 вересня у Львові в Палаці мистецтв розгорнуться сторінки тисяч нових книг завдяки «Форуму видавців».

24-й Форум вже багато років поспіль пропагує літературу серед читачів різного віку, від наймолодших і до зовсім зрілих. З року в рік фестиваль стає все популярнішим – сотні запрошених гостей, тисячі події та океан якісної української літератури привертають увагу книгоманів, літераторів та критиків з України та цілого світу.

На книжкових полицях та зустрічах у рамках фестивалю всі гості зможуть знайти щось для себе. Дбаючи про те, щоб кожен зміг потрапити на захід, організатори книжкової події підготували також велику кількість конкурсів, розіграшів та приємних подарунків.

Вже шостий рік поспіль на львівському «Форумі видавців» проходить акція «Третій вік: задоволення від читання». Організатори започаткували її з метою залучення старшого покоління до читання сучасної української літератури та щоб показати: самореалізації є час та місце, незалежно від віку. Акція організовується за підтримки Львівської міської ради згідно з програмою «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».

Програма акції кожного року змінюється, наповнюється актуальною тематикою, корисними пропозиціями для саморозвитку пенсіонерів. Таку культурну ідею активно підтримала львівська влада, а також багато українських письменників, видавців та діячів культури.

Зараз у рамках акції пенсіонери можуть потрапити на Форум безкоштовно з 14 до 17 вересня, пред’явивши на вході пенсійне посвідчення, й одразу отримати купони зі знижкою на літературу. На території Форуму розміщені стенди видавництв-партнерів акції (таких друзів у фестивалю наразі вже понад 70), книги яких літні гості можуть прибрати зі знижкою 20 чи 40 гривень.

Акція мала неабияку популярність минулого року. Тоді 11 895 осіб пенсійного віку безкоштовно відвідали книжковий ярмарок та презентації у Палаці мистецтв, а 2 590 – придбали книжки зі знижкою. Завдяки такій можливості пенсіонери змогли заощадити 51 800 гривень, купуючи літературу.

Спонукає Форум не лише до читання, а й до творчості. Наразі зрілі читачі можуть взяти участь у конкурсі «Моя книжкова полиця» та розповісти у своєму творі про книги, які змогли їх вразити. На прохання тих, хто бажає поділитися своїми враженнями, час подачі матеріалів вирішили продовжити до 1 вересня. Журі обиратиме серед конкурсних робіт п’ять переможних, їх автори будуть нагороджені безпосередньо під час фестивалю. Тому кожна людина віком за 60 ще має час розповісти про свою улюблену книгу і отримати за це подарунки та яскраві емоції.

Потрапити на фестиваль варто ще й тому, що спеціально для старших відвідувачів створено програму культурних заходів, у яку входять концерти, тематичні вечори, освітні тренінги, туристичні екскурсії та насичена літературна програма.

 

Марта Баранецька

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!