Дахові котельні в багатоквартирних будинках – економія до 30%

Автономне теплопостачання стало більш затребуваним і уже не раз довело свою економічну вигоду, адже дозволяє суттєво скоротити витрати ресурсів у будинках. Одним із оптимальних шляхів створення системи опалення є будівництво дахової котельні.

Аналітичний центр «Благо» дослідив, які ж переваги має встановлення таких котелень у багатоквартирних будинках.

Найбільш вагомим плюсом такого типу опалення є забезпечення комфортними умовами проживання мешканців будинку за рахунок підтримки необхідного температурного режиму. Також дахові котельні покращують екологічні умови у квартирах, а все завдяки тому, що розсіювання продуктів згоряння на даху більш сприятливе, ніж при розташуванні котельні внизу.

Істотне підвищення енергоефективності системи теплопостачання відбувається за рахунок відсутності теплотрас, втрати в яких досягають 30% від виробленої кількості тепла.

Такі котельні більш технічно оснащені і переведені в автоматичний режим. За їх роботою стежить диспетчерська служба. Вся інформація про роботу котельні надходить на комп’ютер, а отже, будь-які збої одразу реєструються.

В Івано-Франківську цей метод автономного теплопостачання мало використовується, адже досить затратний. Поширений здебільшого в новобудовах елітного класу, як-от комплекс “Парус”.

Підрахунки показують, що вартість 1 Гкал тепла, виробленого даховими котельнями, в середньому в 1,4 рази нижча від вартості теплової енергії, що виробляється централізованими системами.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!