День народження – День сили?

На своє 22-річчя Яна Зінкевич, легендарний комбат МБ «Госпітальєри», підкорила наймістичнішу вершину Карпат – Чорногору, або Піп Іван. Історики сперечаються щодо автентичності назви, а всі гуцули з великою повагою ставляться до людей, які змогли подолати надзвичайно складний маршрут.

Яна – перша людина на інвалідному візку, яка змогла піднятися до обсерваторії і відчути велич Чорногори. Гори сили, де, за древніми переказами, народний улюбленець Олекса Довбуш поборов темну силу. Колись легендарний опришок побачив на камені чорта. Знав він, що Господь подарує велику силу тому, хто вб’є Темного Князя. На вершині гори Довбуш поцілив та вбив «діття». Чорна кров розлилася по всій горі, а Олекса забрав його пояс і став «заговореним від куль».

Доторкнутися до легенди і стати на 2028 метрів сильнішими і приїхали госпітальєри у верховіття Карпат. Найбільшим подарунком, за словами Яни, були декілька хлопців у військовому камуфляжі з синьо-жовтим прапором, які підійшли потиснути їй руку і, не встидаючись власних сліз, згадували, як перетнулися з нею на фронті. Їх нехитрі подарунки і щирі слова вдячності за врятовані життя, напевно, і є найвища нагорода, найкраща подяка за чотири роки війни з Росією. Війни зі злом. Війни за дві з половиною тисячі українців, за дві з половиню тисячі людських світів – саме стільки українських воїнів врятували госпітальєри.

По дорозі назад коротенько зупинилися біля найтихішого озера в Карпатах. У переказах воно є символом любові до рідного краю. В прадавні часи вороги взяли полонянкою доньку місцевого магната, аби той показав дорогу через гори. Він завів їх в долину і вночі наказав розпалити вогнище, аби ніби відігнати диких звірів. Він знав, що загориться хмиз і всі згорять. Дивився батько на те, як горіла його донька з тими ворогами, і закам’янів від горя. А на тому місці зробилося озеро, і вилетіла звідти світла голубка. З тих пір на тому озері нема ані хвильки.

Такий неймовірний день народження для комбата Яни Зінкевич влаштували друзі-госпітальєри, а доторкнутися до казки гостинно запросила садиба «Олегова хата» в Дземброні.

Яно, на своє 22-ліття ти поїхала в Карпати за силою, за легендами, а в умовах сьогодення ти вже сама стала легендою, нашою найсвітлішою голубкою-україночкою! Вітання Яні Зінкевич і слава госпітальєрам!

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!