Депутати Бурштинської міської ради пересварилися через підняття тарифів

Сьогодні, 27 жовтня, депутати Бурштинської міської ради розглянули питання про підняття тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення. Бурхливі обговорення тривали досить довго, депутати розглянули декілька варіантів тарифів та двічі просили перерву для консультацій, але ні один з них не набрав достатню кількість голосів.

Ще при формуванні порядку денного депутат Ігор Карвацький запропонував зняти питання про підняття тарифів на послуги з централізованого холодного водопостачання та водовідведення. «Є п’ять різних розрахунків і жоден з них може не набрати достатньої кількості голосів», – аргументував свою пропозицію депутат.

Міський голова Роксолана Джура пояснила, що якщо депутати знімуть це питання, то вб’ють КП «Житловик». Вона зауважила, що в інших містах області тарифи набагато більші, ніж зараз у Бурштині.

«Зняти це питання – це не підтримати своїх колег, тобто комісію ЖКГ, це наплювати місту, це недовіра до комунального підприємства. Я не дозволю, щоб працівники ДТЕК, які є депутатами керували депутатським корпусом. Ми не маємо чим платити людям заробітну плату», – додала вона. Зрештою, депутати не підтримали пропозицію Карвацького та не зняли це питання з порядку денного.

За словами Джури, «Житловик» відповідає за холодне водопостачання і водовідведення. Тому закиди, що в місті брудна гаряча вода, а рада піднімає тарифи є недоречними. Мовляв, комунальне підприємство постачає людям чисту питну холодну воду.

«У нас найнижчі тарифи на водопостачання та водовідведення в області. Це пов’язано з тим, що не закладалася зарплата та інвестиційна складова. Депутати завжди шкодували мешканців і не піднімали тарифи. Зараз мінімальна зарплата 3200 грн, а в тарифі закладена ще 1400 грн. Тому люди йдуть з підприємства, бо не мають за що працювати. Я говорила з мешканцями і вони з розумінням відносяться до того, що ми піднімаємо на 2 грн тариф для населення і на 3, 50 грн для підприємців. Це що дуже багато?», – аргументувала Роксолана Джура.

 

Окрім того, вона заявила, що якщо депутати не проголосують за підняття тарифів, то зарплати у працівників міської ради будуть такими, як і в КП «Житловик». «Я офіційно заявляю, що зарплати в міській раді будуть переглянуті сьогодні ж», – зазначила Джура.

Втім депутати такі вислови розцінили як шантаж та тиск. Тож  провідний спеціаліст відділу у справах молоді і спорту Микола Шкарпович заявив, що відмовляється голосувати за це питання.

27 грудня 2016 року міська рада підвищила тарифи і вони зараз становлять:

водопостачання: для населення – 5, 94 грн, для бюджетних споживачів – 6, 06 грн,для інших споживачів – 8, 14 грн;

водовідведення: для населення – 7, 16 грн, для бюджетних споживачів – 7, 30 грн, для інших споживачів – 10, 33 грн.

Зараз КП «Житловик» запропонував збільшити тарифи майже вдвічі:

водопостачання: для населення – 10, 60 грн, для бюджетних споживачів – 10, 60 ,для інших споживачів – 10, 60 грн;

водовідведення: для населення – 11, 56 грн, для бюджетних споживачів – 11, 56, для інших споживачів – 11, 56 грн.

Міський голова Роксолана Джура зазначила, що 10, 60 грн за 1 куб холодної води – це забагато та запропонувала для розгляду тарифи, які встановила комісія з питань будівництва, архітектури та ЖКГ. Вона пропонує підвищити тарифи на водопостачання для населення на 2, 06 грн, для бюджетних установ – на 1, 98 грн, для інших споживачів – на 3, 69 грн.

Однак Ігор Карвацький ще раз попросив відкласти підняття тарифів на місяць, щоб напрацювати єдиний варіант. «Якщо ми відкладемо на місяць, то чим платити людям зарплати? Хочете вгробити підприємство?», – висловила невдоволення Роксолана Джура.

Голова постійної комісії міської ради з питань законності та етики Любомир Горват презентував той варіант підвищення тарифів, який вона напрацювала та запропонував їх встановити з 1 січня 2018 року. Проте Віктор Марчук запропонував прописати, що нові тарифи будуть діяти з 1 грудня 2017 року. Однак ані пропозиції «Житловика», ані пропозиції комісії з питань ЖКГ, ані комісії з питань законності та етики не набрали достатньої кількості голосів. Згодом свій варіант нових тарифів запропонував і Ігор Карвацький, але потім зняв його.

«Я вчора наголошував, що на сесію ми повинні вийти з одним варіантом нових тарифів. Мені здається, що ми сьогодні не приймемо це питання. Треба або зараз обдумати якийсь один варіант, або перенести», – прокоментував ситуацію депутат Ігор Прокопів.

Після цього Ігор Дулик запропонував підтримати той варіант підвищення тарифів, який запропонувало КП «Житловик». У свою чергу Любомир Горват запропонував свій варіант. «Давайте залишимо 10, 60 грн для всіх споживачів, але в проекті добавити пункт, що при наступного коригуванні тарифу у 2018 році через зростання мінімальної зарплати, ми для населення його не будемо змінювати», – пояснив він. Проте ця пропозиція також не набрала достатньої кількості голосів. Свій варіант підвищення тарифів запропонував і Ігор Прокопів. Проте він також не набрав більшості голосів.

Під час розгляду питання про підвищення тарифів часто ставалися словесні перепалки між Ігорем Карвацьким та депутатами і міським головою. Зрештою його звинуватили у тому, що він блокує роботу сесії міської ради. Окрім того депутати закидали, що сесія перетворилася у цирк та клоунаду.

Не допомогли депутатам прийняти якийсь один варіант підвищення тарифів навіть перерви для консультацій, про які просили двічі. Вони обурювалися, що сесія відбуваються під шаленим тиском і навіть просили міського голову Роксолану Джуру не кричати на них. «Я вас дуже прошу, не кричіть», – звернулася до Джури Ірина Мазур. Окрім того, вона попросила перенести питання про підвищення тарифів. У безвиході, депутати підтримали її пропозицію. Тож 7 листопада вони зберуться ще раз, аби завершити розпочате.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!