Депутати Івано-Франківської обласної ради не виділили 10 мільйонів на гемодіаліз

Сьогодні, 3 травня, відбувається засідання комісії Івано-Франківської обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації просить у депутатів виділити 10 мільйонів гривень для проведення процедури гемодіалізу в області  та 500 тисяч на підготовчі матеріали.

Чиновники пояснюють, що по оголошеній закупівлі тендер мав відбутись 10 числа. Втім, як повідомили на сайті електронних закупівель «Prozorro» тендер відбудеться завтра, 4 травня. Відтак вони звернулись до депутатів з проханням надати кошти.

«З повагою до всіх вас, але ділити 10 мільйонів за годину це занадто», – каже голова комісії Микола Палійчук та пояснює – інформацію про потребу в коштах члени комісії отримали за годину до засідання.

 «Ми майже оголюємо вільні залишки цим рішенням», – каже він.

«Наша область є унікальною. Ми не маємо проблем з гемодіалізом. Функціонує 8 діалізних центрів та плануємо відкрити 9-ий центр в місті Долина. 10 млн потрібні для того, щоб не мати черг та соціальної напруги. Якщо ми почекаємо ще трохи, ми не встигнемо провести тендер. Відповідаю за свої слова: рік з приводу гемодіалізу вас ніхто турбувати не буде», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Стовбан.

«Чому ми 10 млн забираємо з розвитку громади, якщо ці кошти можуть бути виділені з Кабміну? У вас резервів немає? А якщо пошукати? Я пропоную ліквідувати освіту і культуру як галузь. Але і цього не вистачить», – обурюється голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Після довготривалого обговорення за виділення коштів проголосували тільки троє депутатів. Відтак гроші сьогодні не нададуть.

«Треба по резервах працювати», – підсумував Олександр Сич та порадив чиновникам пошукати кошти у вільних залишках.

Читайте також: Гемодіаліз: дорога процедура без супроводу

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!