Депутати Івано-Франківської обласної ради підтримали мітингуючих націоналістів

Сьогодні, 30 червня, в Івано-Франківську розпочалась шістнадцята сесія обласної ради.

Першим питання порядку денного стало голосування за звернення до президента, ВРУ та Кабміну, в якому йдеться про амністію патріотів, націоналізацію російських підприємств, врегулювання питання з авто на іноземній реєстрації, припинення зростання тарифів та продовження мораторію на продаж землі.

Такі вимоги висунули націоналісти, які вранці пікетували будівлю.

Депутат облради Василь Сенатович зачитав текст звернення, “яке покликане захистити інтереси українців, що зараз не враховуються олігархами”.

Василь Гладій, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради, зазначив, що по трьох питаннях, піднятих пікетуючими, рада уже зверталась до Києва. Втім, звернення він – від імені “Батьківщини” – підтримав.

Іван Приймак, депутат від БПП, сказав, що звернення не було опрацьовано комісією, і в ньому “зібрано весь вінегрет, а формулювання там є некоректними. Тут вареники з вишнями та пельмені зі шкварками в одній макітрі”.

Михайло Іваночко зі “Свободи” наголосив на тому, що патріотів потрібно звільнити з тюрем, тому звернення про амністію слід ухвалити.

Роман Ткач, представник БПП, додав, що не можна бездумно голосувати за мораторій, “бо хтось десь крикнув – не можна продавати землю”.

Свободівець Василь Попович у притаманному йому стилі встиг поговорити і про війну, і про владу, і про продаж землі “китайцям, котрі травитимуть нас продуктами з ГМО”.

Голова обласної ради Олександр Сич теж скористався правом голосу та висловився проти вільного ринку землі в нинішніх умовах. За його словами, громадяни сьогодні виступають проти, це показала соціологія, тож не треба йти проти волі народу. Крім того, відповідна норма про землю є у Конституції, тож для початку виступаючим за продаж землі слід змінити основний закон.

Після обговорення обранці 54-ма голосами проголосували “за” це звернення.

Згодом депутати окремо проголосували за ще одне звернення – з приводу необхідності законодавчого врегулювання питання ввезення та перебування на митній території України автомобілів з іноземною реєстрацією та припинення переслідувань водіїв таких автомобілів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!