До вуличного прибирання в один день залучать до п’яти мільйонів українців

  • 23 квітня до вуличного прибирання та участі у Всеукраїнському екологічному фестивалі активісти мають намір залучити п’ять мільйонів українців.

    Як зазначає Юлія Мархель, президент організації Let’s do it Ukraine, яка виступає ініціатором екозаходів, наразі необхідно активізувати громадян довкола екологічних трендів і чистоти. Повідомляє Радіо Свобода, передає Радіо Свобода.

    «Вже зараз можна починати прибирати наші рідні міста і розповідати про свої здобутки через хештег #letsdoitukraine у соціальних мережах, – наголошує активістка. – Уся країна буде ділитися досвідом не лише прибирання, а й роздільного збору відходів».

    Let’s do it Ukraine також ініціює акцію “Подаруй пакет з пакетами волонтерам”. Такий є в кожній родині, каже Юлія Мерхель.

    Необхідно дотримуватись простих, на перший погляд, правил: не смітити, не шукати причини, а шукати можливості і потім – по можливості формувати культуру в себе в сім’ї і у свого оточення, запевняє активістка. «Спочатку на тебе дивляться скоса – то кришечки збираєш, то пластик, то вже склянки не даєш викидати, – пояснює експерт. – І можливо, це поки економічно невигідно, коли це робить одна людина, однак коли за цю справу береться весь двір, коли це починає робити район – це вже інше».

    Сьогодні навіть електромобіль перестає бути розкішшю, зазначає Юлія Мерхель. «Електрокар перетворився на буденну машину, яку можна заряджати з розетки, – каже екоактивістка. – Такі авто весь час удосконалюються, і я думаю, що наступного року автосалони запропонують комфортніші умови для пересування».

    Юлія Мерхель наголошує, що масове прибирання вулиць, а також Всеукраїнський екологічний фестиваль з майстер-класами та концертами покликані сформувати національне екологічне “ком’юніті”. «Коли ти взяв участь у такому заході, ти розумієш, що треба щось змінювати, – підкреслює експерт. – Від сходу до заходу, від півночі до півдня, незалежно від віку та посади кожен повинен усвідомити, що екологія і чистота починається з себе – зазвичай ми перекладаємо відповідальність на іншого».

    У квітні організація Let’s do it Ukraine також планує зробити екологічний день для автомобілістів. «Акція, в рамках якої необхідно буде залишити машину вдома і пересісти на будь-який інший транспорт, проходитиме в Києві, але якщо хтось в Україні підтримає нас, ми будемо дуже раді, – розповідає Юлія Мерхель. – Відкрию секрет: 17 квітня буде перекрито 48 кілометрів столичних доріг, бо паралельно відбуватиметься напівмарафон».

    За словами Юлії Мерхель, Україні зараз потрібен дієвий закон “Про тару й упаковку”. «Мають бути запроваджені штрафи для людей, які принципово викидають сміття, де їм захочеться, – пояснює Юлія Мерхель. – У Європі, Америці та Сингапурі викинув недопалок – заплатив 500 євро! Заробляєш 30? Відпрацюєш півроку на державу і будеш прибирати ті самі недопалки, які викидав».

  • До того ж в Україні мають з’явитися переробні заводи, які б економічно вигідно утилізували відходи.

    Наразі активісти світової організації Let’s do it – 14 мільйонів волонтерів по всьому світу, у тому числі 380 тисяч в Україні – працюють над тим, аби долучити до прибирання 5% населення Землі в один день – 8 вересня 2018 року. «Саме такі ініціативи рятують землю від пластику і роблять людей щасливими», – запевняє Юлія Мерхель.

    Нагадаємо, Для чого здавати макулатуру (ІНФОГРАФІКА).

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!