Дотримання дистанції та дезінфекція: як у Франківську мають працювати салони краси та кафе

Сьогодні, 12 травня, в Івано-Франківську відбулась оперативна нарада у міського голови Руслана Марцінківа.

Про підсумки роботи промисловості за І квартал 2020 року та етапи відновлення після карантину розповіла Світлана Криворучко, заступник начальника управління економічного та інтеграційного розвитку.

За її словами, вони отримали рекомендації, як мають працювати окремі підприємці. Наприклад, салони краси та перукарні можуть приймати клієнтів виключно за попереднім записом. Між місцями надання послуг має бути дистанція не менше двох метрів. Очікувати прийому люди повинні за межами закладу, тобто на вулиці.

“Навіть вимагають промаркувати місця, де мають чекати клієнти”, – пояснює Криворучко.

Найбільше питань у сфері громадського харчування, каже чиновниця. Мовляв, вони отримали постанову, в якій дозволять роботу на літніх майданчиках під відкритим небом. Проте визначення, що це таке у законодавстві немає. Відповідно, кожен трактує, як хоче.

Проте є  рекомендації, що на літніх майданчиках стіл від столу мають стояти не менше ніж на 1,5 метри. Розміщення клієнтів – одно або двомісне за одним столом. Сидіння та крісла треба замінити на такі, що можна дезінфікувати. Замовлення мають відбуватись дистанційно або через спеціально облаштоване вікно. На літніх майданчиках клієнтів може обслуговувати офіціант, але у засобах індивідуального захисту. Видача замовлень має здійснюватись виключно в одноразовому посуді та в закритій тарі. Можна використовувати багаторазовий посуд при умові, що він миється в посудомийці з відповідними засобами під високою температурою.

“Бачила фото з Львова, які там черги стоять до цих літніх майданчиків. Ніхто звичайно не дотримується дистанції. Не знаю… це все залежить від наших франківців”, – прокоментувала Світлана Криворучко.

До теми: У квітні в Франківську зменшилась кількість осіб, що зареєструвались як підприємці

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!