Другий тур: У Франківську обирають, які книги надрукують за кошти обласного бюджету

Сьогодні, 14 червня, в Івано-Франківську відбулось друге засідання експертної комісії обласної ради з питань книговидання.

Під час засідання повідомили про зміни до конкурсу книгодрукування, пропозиції 2018 року та недопущення конфлікту інтересів між членами експертної ради під час їх розгляду. Також, повідомили результати другого етапу голосування.

До складу ради входить 21 особа, а присутніх було 17. Сьогодні визначили переможців другого туру голосування щодо формування переліку творів на 2018 рік. Переможцями серед художньої літератури стало вісім авторів:

Н. Кобринська, С.Хороб “Сценічне слово благовісту. Аналогія української релігійно-християнської драми XX-XXI століття”,

В. Качкан “Той, що бачить Вічність: Документальна повість у новелах про фотомитця Василя Пилип’юка”,

В. Бабій ” Парк Пригод”,

Н. Семенович “Колючі дощі літа”,

Г. Хоткевич “Довбуш”,

О. Деркачова “За лондонським часом”,

В. Мороз “Поза часом”.

Також визначили переможців з історії краєзнавства, дитячих видань, мистецьких та образотворчих, довідкових та інформаційних, науково- популярних та військово-патріотичних, загалом 13 авторів.

Голова експертної ради Дарія Кухарук розповіла, що голосування проводилося таємно, проголосувало 16 осіб. Член комісії Степан Пушик каже, що за бюджетні кошти повинні друкуватися фольклорні книги.

“Ми мусимо мати 2-3 книги, які би “били україножерів по зубах”. Ми повинні мати фольклорну бібліотеку і потрібно задуматися про українську фантастику. Робіть українське місто, а не польсько-англійське!”, – зазначив Степан Пушик.

Відомий літературознавець та літературний критик Євген Баран акцентує, що кожна книга потребує окремого обговорення. Більшість письменників критикували бальне голосування.

Друк книг доручили п’ятьом видавництвам: “Місто НВ”, “Апріорі”, “Дискурсус”, “Майстер Книг”, “Манускрипт Львів”.

Загальний бюджет друку книг складає більш, ніж 650 тисяч гривень. На всю програму передбачається більше одного мільйона гривень, додала Дарія Кухарук. Відтепер конкурс буде проходити у три етапи: експертна оцінка обговорення, голосування та визначення переможців.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!