Ела Гасьоровська

  • «Привіт, я Ела. Я малюючо-барабаняща мама маленької дівчинки Лейли. Натхнення малювати прийшло до мене кілька років тому, коли я жила в ашрамі в Індії. Це було велике благословення – обрати пензлик і стати кольором. І ось я тут через кілька років. Малюю своє серце на полотні і подорожую в нього», – так розповідала про себе 34-літня полька Ела перед початком арт-терапевтичного малювання мандали, яке недавно відбулося в Івано-Франківську.

    Мандала – сакральний символ, що використовується в буддистських та індуїстських релігійних практиках, в багатьох культурах світу. У перекладі з санскриту слово «мандала» означає «священне коло». За схемою мандал будують індуїстські храми та ведичні вівтарі. Мандала відображає енергетичну схему світу, де кожен колір глибоко символічний і позначає певні аспекти життя. Серед народів Тибету, наприклад, цей вид образотворчого мистецтва дуже поширений. У мандалах знаходять своє відображення духовний світ, природа, любов, а також зцілення як тіла, так і душі.

    Життєва історія самої Ели – особлива. Дівчину родом із Польщі чекала блискавична кар’єра в кінорежисурі. Вона мала до того неабиякий талант, навчалася в кіношколі в Ірландії і мріяла знімати фільми з душею. Але сучасні стандарти кіноіндустрії ставили інші вимоги – конвеєрні. Там мало творчості й дуже багато бізнесу. Ела відчувала, що це зовсім не її шлях.

    Так разом із другом вона вирішила подорожувати світом протягом року, але без грошей – хотілося на власному досвіді переконатися, як Всесвіт здатен підтримати в будь-якій ситуації.

    «Чи було страшно зважитися на таке? – усміхається іноземка. – Звісно, було. Але страх є завжди. Головне – як ти з ним справляєшся. Я люблю експериментувати і опинятися в екстремальних ситуаціях, бо саме таким чином можна дізнатися, ким ти є насправді».

    Масштабну мандрівку розпочали з Індії, де Ела несподівано для себе поламала всі плани і залишилася аж на півроку. Там жила в одному з ашрамів – обителі духовної спільноти, де кожен мешканець, без належності до певної релігії, працює над власним духовним розвитком, самопізнанням: медитує, молиться, вчиться різним технікам дихання, слухає просвітницькі лекції тощо.

  • Саме там в Ели відбулася потужна внутрішня трансформація. Одного дня вона просто почала дивитися на світ зовсім іншими очима, з’явився внутрішній спокій, зникло бажання осуджувати когось чи щось – натомість прийшло цілковите прийняття навколишнього світу і людей.

    «Я зрозуміла, що в житті дуже важливо слухати свій внутрішній голос, помічати знаки-дороговкази, – каже полька. – Важливо вміти віддатися тому, що пропонує тобі життя. Нерідко воно має значно кращі плани для тебе, ніж ти собі можеш уявити».

    А ще в Індії дівчина почала малювати мандали. Відчула такий поклик і нестримне натхнення. Як пояснює Ела, мандала може допомогти людині розкритися у бажаному напрямку. Наприклад, мандала здатна сприяти розвитку креативності або жіночої енергії, сили волі або цілеспрямованості і т.д. «Коли я малюю для когось мандалу, то спершу налаштовуюся, аби відчути його енергетику, – пояснює Ела. – Це дуже важливо. А також людина має висловити намір – у чому саме мандала повинна її гармонізувати».

    Дехто називає мандалу застиглою молитвою, оскільки вона здатна виражати внутрішній світ людини на момент малювання. Мандала може бути і красивим декоративним об’єктом, який прикрасить помешкання, але також це оригінальний механізм, який має розслабляючу дію через свої колір і форму.

    Кілька років тому доля занесла Елу до Івано-Франківська, де вона одружилася і народила донечку. Каже, що їй тут добре живеться, це місто має дуже благодатну енергетику, а місцеві люди – з відкритими серцями. В Європі тепер таке рідко зустрінеш.

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!