«Фейсбук»: і мертвим, і живим…

  • Всі ми знаємо, що підемо з життя такими, якими прийшли, не змігши нічого з собою забрати. А після нас залишиться лише могила і, зважаючи на те, що живемо в сучасному світі, – сторінка в соціальній мережі. Саме ця сторінка буде нагадувати рідним та друзям про наше життя дедалі частіше, ніж місце поховання. Діалоги, записи, коментарі на ній ще довго зберігатимуть пам’ять про наше існування…

    Мало хто знає, але не так давно «Фейсбук» увів нові налаштування, дозволивши залишати свою сторінку в заповіт після смерті. Як повідомляє «The Wall Street Journal», раніше «Фейсбук» автоматично заморожував сторінки людей, які померли. Однак ці дії викликали невдоволення рідних, які таким чином прагнули замінити фізичну присутність родича або друга.

    Отож, якщо соціальна мережа дала доступ до профілю, то на сторінку можна завантажити архів фотографій із померлим, але приватні повідомлення залишаться недоступними. Будучи спадкоємцем, контакт відрізнятиметься від простого входу на сторінку померлого. Спадкоємець не зможе редагувати записи, які були розміщені раніше на цій сторінці. Крім того, він не зможе приймати рішення про видалення профілю.

    «Ідея досить непогана, бо дозволить родичам дізнатись, що думала, чим займалась перед смертю людина. Але ж є й інша сторона. Все ж, вважаю, будь-яке особисте життя має лишатись особистим, навіть якщо йде мова про сторінку, на якій спадкоємець матиме певні обмеження. Тому я швидше проти, ніж за», – каже активний користувач соцмереж Олег Погайдак.

    Вікторія Ковцун – журналіст, поетеса, блогер – значну частину свого часу пов’язує із соцмережами, адже, з одного боку, цього вимагає сфера її діяльності, а з іншого – вона завжди старається підтримувати постійний контакт з друзями та прихильниками. «Для мене соціальні мережі, як щоденники, в яких можна публікувати свої думки, зберігати любі серцю фото, підтримувати зв’язок, і врешті це пам’ять. Завжди приємно перечитувати, якими ми були рік чи два тому», – розповідає вона.

    Досі їй не доводилося натрапляти на сторінки померлих людей. Попри це, вона вважає, що людина має право, щоб про неї згадували таким способом. «Як на мене, людина, якої не стало, має залишитись у соціальному світі такою ж, як вона була насправді. З улюбленими фото і віршами на віртуальній стіні, з формульованими нею роздумами чи ще чимось, що було їй дорогим. А якщо передавати сторінку в спадок, то її вестиме зовсім інша, хоч і близька людина, проте це вже будуть її думки та публікації, а не того, кому вона належала спочатку», – ділиться думками Вікторія.

    Фахівці кажуть, що наразі «сторінка у спадок» – це лише тестова функція, яка ще не введена. «Фейсбук» майже щодня запускає нові функції на тестування, після чого розробники мережі аналізують, наскільки ефективно люди користуються нововведенням. Якщо функція не досягає певного рівня ефективності, її відміняють.

    «Не факт, що «сторінка у спадок» буде впроваджена. Алгоритм тестування такий. В першу чергу тестують англомовні країни: США, Канаду, Австралію. Це так звана фокус-група. Якщо там є результати, тоді нововведення поширюють ще на певний перелік країн. Відповідно, коли користувачі мережі засвідчують ефективність – функція запроваджується по всьому світу», – пояснює інтернет-маркетолог Андрій Фармуга.

    Щоб активізувати функцію та залишити спадкоємця, потрібно зайти у «налаштування» і натиснути «безпеку», а тоді в нижній частині сторінки обрати «контакт спадкоємця». При цьому є можливість зберегти конфіденційність, якщо користувач не бажає, щоб спадкоємець знав, що обрано саме його. У такому випадку про право користування сторінкою він дізнається після смерті власника. До слова, система дозволяє змінювати спадкоємця необмежену кількість разів.

    Тож, обираючи спадкоємця власної сторінки, ви підвищуєте ефективність тестової функції, яка матиме більше шансів бути підтвердженою. А залишати свою сторінку в спадок чи ні – вибирати вам.

    Діана ЧАВАГА

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!