Франківчанка Ольга Балтажи виграла чемпіонат світу з шашок, обійшовши росіянку

• В Ізмірі (Туреччина) завершився особисто-командний чемпіонат світу з шашок серед чоловіків і жінок з блискавичної гри, де українка Ольга Балтажи завоювала титул чемпіонки світу, а жіноча команда виявилася найсильнішою в командному заліку. У чемпіонаті світу взяли участь команди з 19 країн, у тому числі 12 чоловічих (всього 27 спортсменів) і 7 жіночих (всього 18 спортсменок).

В особистому заліку серед жінок золоту медаль завоювала міжнародний гросмейстер, ЗМСУ Ольга Балтажи з Івано-Франківська (тренер Анатолій Яценко), на рахунку якої 27 очок. Вона випередила Тамару Тансиккужину з Росії – 26 очок, і Дарину Ткаченко – 24. Спортсменка зі Сніжного (Донецька область) на цьому турнірі виступала під прапором Міжнародної федерації шашок. Зараз вона знаходиться у процедурі прийняття громадянства Росії.

«Перемагати завжди приємно, адже чемпіонат світу традиційно збирає найсильніших учасників. Тим паче у жіночих шашках традиційно йде боротьба між двома потужними державами – Україною та Росією, – зазначила Ольга Балтажи. – Мені дуже приємно, що вдалося перемогти, залишивши позаду росіянок. До того ж наша збірна у загальнокомандному заліку посіла перше місце».

Жіноча збірна у складі – міжнародні гросмейстери Ольга Балтажи та Вікторія Мотрічко (Одеса) завоювали перше командне місце, впевнено випередивши головного конкурента – збірну Росії.

«Чергова світова перемога вітчизняних майстрів шашок вкотре довела, що Україна – держава з величезним інтелектуальним потенціалом, з якою потрібно рахуватись і в світі, і в Європі», – зазначила новоспечена чемпіонка світу, яка вже поставила собі нову ціль. Наступного року Ольга Балтажи намагатиметься стати найкращою на Всесвітніх інтелектуальних іграх.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!