Франківчани у соцмережах масово нарікають на реформу громадського транспорту

1 січня почала діяти нова схема руху міського громадського транспорту в Івано-Франківську. Попри те, що роз’яснювальна робота проводилася заздалегідь, люди все одно  дезорієнтовані. 

Хоч сьогодні тільки третій день, як в Івано-Франківську діє нова схема руху транспорту, але  у соцмережі Фейсбук містяни масово діляться враженнями від нової транспортної реформи. Більшість людей обурює те, що тепер доводиться дуже довго чекати на маршрутки, що тепер вони не можуть доїхати до місця призначення без пересадок (а це б’є по кишені), що водії і далі хамлять та не видають квитків.

Так, франківець Ігор Романчук повідомив, що прочекав 15 хвилин на зупинці, а разом з ним була жінка, яка чекала приблизно півгодини, однак жодної маршрутки чи тролейбуса в бік вулиці Івасюка вони так і не дочекалися, хоча раніше туди їздило три маршрутки. В результаті, до церкви він так не зміг доїхати. У коментарі до його посту Ярослав Галич зазначив, що треба ту людину, яка придумала нову схему руху транспорту змусити зранку прочекати стільки часу на маршрутку, щоб він опинився на місці людей.

романчук

“І 38 маршруту чекала коло Заравшану 30 хв, навіщо ці зміни були, жах повний”, – пише Ольга Андріїшин.

“Дякую Департаменту за нову маршрутну мережу громадського транспорту. На роботу вчора зранку до ЦМКЛ добратися неможливо було. Ввечері після 20:00 та ж сама історія. А там пацієнти чекають. В результаті 60 грн потратила на таксі”, – додає Ліліана Чудак.

коменти 1

“Сьогодні їхала в 28 маршрутці (Стара нумерація). Його рух пролягав з Каскаду по Будівельників через вокзал на Мазепи). На моє питання чому він не їде по Вовчинецькій згідно нової схеми водій відповів, що міськвиконком йому дозволив залишити 1 (ОДИН!) автобус на цьому маршруті зі старою нумерацію!!!
Уявляєте?!”, – обурилася Марина Луценко.

Однак спеціаліст диспетчерської служби департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Максим Сич відповів їй, що в місті є ще ряд автобусів, у яких договори дійсні до липня 2016 року. Власне тому й відбувалися суди перед і під час нового конкурсу. Крім того, він повідомив, що незабаром такі автобуси будуть позначати написами “типу “СТ”, чи щось в цьому плані”. Проте Олег Гуцуляк запропонував саботувати таких перевізників.

коменти 3

А Михайло Шевага повідомив, що вулицею Дністровська їздять в різні напрямки одночасно дві маршрутки №40 – стара і нова.

4

Ярослав Ідак обурюється, що водії знову багато часу витрачають на “простой”, щоб набрати якомога більше пасажирів. Тому, на його думку, зупинки зовсім не розвантажені. А перевізники повинні боятися владу, а не ставити свої умови.

5

А франківець Радислав Петрів вважає, що нова схема руху громадського транспорту є гіршою, ніж попередня.

“Цей режим є зрадою виборців.  Для мене через ці фантазії міської влади обертаються подорожчанням проїзду вдвічі та зменшенням можливостей-маршрутів… І тому, як франківчанин, хочу, щоб ці дурні, які це придумали пішли у відставку”, – пише він.

6

Михайло Копаниця висловив своє здивування, чому маршрутка №22 (Хоткевича-АС-2) регулярно курсує через Стуса-Івасюка. А з’ясувалося, що великогабаритний автобус просто немає можливості розвернутись на вулиці Хоткевича. Однак людям подобається таке відхилення від маршруту, бо “є чим добратись”.

7

“З дотриманням графіку біда крайня. 38 мав їздити кожні 12 хв. Мама тільки що прочекала півгодини. Не дочекавшись поїхала до пошти, і там пересіла на якийсь інший до обласної. 38-го так і не бачила. Назарій Рогів це що підстава маршрутників? Я тільки що їхав 23-м. Питав про те, який в них графік руху тепер. Водій був дуже злий, хамив”, – пише Денис Квасов.

“Старий 85 квитки не дає людям. На мої зауваження хотів мені “толкнути” пачку. Тобто цим водіям закон не писаний. Кричить, хамить. Правда народ в автобусі його приструнив. Питання до вас – а що з контролерами? Що з принципом ціна-якість? Водій набиває людей, як шпроти в банку, хамить, не бере пільговиків, а потім розказує, що збитковий”, – зауважує Юлія Чорна.

9

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!