Франківець організував конвертаційний центр з обігом понад 50 мільйонів гривень

Співробітники служби безпеки України спільно з Івано-Франківською податковою міліцією  під процесуальним керівництвом прокуратури припинили в Івано-Франківську діяльність міжрегіонального конвертаційного центру з річним обігом понад п’ятдесят мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Оперативники встановили, що нелегальний бізнес організував франківець, через низку фірм в обласному центрі. Ділки купували оптові партії у виробників реального сектору економіки, а потім перепродували за готівку без документів. У документах зловмисники відображали фіктивну реалізацію товарів комерційним структурам, які були замовниками «послуг» конвертації. Оборудка дозволяла підприємцям з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Чернівецької і Тернопільської областей штучно створювати податковий кредит для мінімізації платежів до державного бюджету.

Потім замовники перераховували «конверту» безготівкові кошти за фіктивні покупки, які зловмисники повертали їм у вигляді вирученої готівки від реальних продажів продукції. За свої «послуги» ділки отримували винагороду в розмірі 5-7% від суми оборудки.

Під час проведення слідчих дій правоохоронці вилучили майже півтора мільйона гривень та понад шість тисяч доларів США. У ході низки санкціонованих обшуків за місцем роботи конвертцентру та проживання фігурантів справи виявлено «чорну бухгалтерію», документи, печатки фіктивних СПД та інші докази, що підтверджують протиправну діяльність.

Нагадаємо, СБУ закликає прикарпатців бути особливо обережними у передвиборчий період

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!