Франківець пропонує, щоб у місті зменшили кількість приватних маршруток

Сьогодні, 15 березня, в Івано-Франківську відбулись громадські слухання щодо підняття ціни на проїзд у громадському транспорті.

Нагадаємо, на сайті Івано-Франківського виконкому з’явився проект рішення про підняття ціни на проїзд у маршрутках. Його підготували через те, що було відповідне звернення асоціації перевізників Івано-Франківська. Згідно з цим проектом рішення, проїзд в громадському транспорті міста має коштувати із 1 квітня 6 гривень.

Під час засідання, почались суперечки щодо перевезення пільгових категорій, зокрема пенсіонерів. Також один із учасників громадських слухань запропонував зменшити кількість приватних автобусів.

“З всього вихід дуже простий. Зменшити кількість автобусів”, – сказав чоловік.

Франківець зазначив, що інтервал автобусів має бути хоча б декілька хвилин, вони не мають приїжджати один за одним. Також він додав, що в місті мають бути нормальні автобуси які відповідатимуть стандартам Євро2, адже інші забруднюють повітря.

“У кожному автобусі треба провести перевірку. Я от стою на вокзалі приїжджає одночасно два номери 36. Навіщо? Кожен автобус має мати інтервал”, – наголосив чоловік.

Перевізники йому відповіли, що в автобусі в годину пік їде багато людей, а що буде якщо всі вони пересядуть на машини. А ще приватники додали, що 36 взагалі не їде на вокзал.

“Ви логіки не розумієте. Яке тоді буде забруднення”, – зазначив перевізник.

Також від час слухань перевізники нарікали на стан доріг. Їх запитали, що вони робили, щоб покращити цю ситуацію. На це перевізники відповіли, що вони навіть відмовлялися від маршрутів через цю проблему. Також, наприклад, на маршруті №25 перевізник навіть переносив на вулиці Дудаєва зупинку, бо там була жахлива дорога. Після цього всі питання у людей виникли до перевізника, а не до влади, яка не відремонтувала дорогу.

Один з франківців запропонував закінчити громадські слухання, але написати, що вони результату не дали, тому рішення виконком приймати не може. Чоловіку сказали, що його пропозицію врахують.

Згодом проект рішення про підняття ціни разом із пропозиціями франківців розглянуть на засіданні виконавчого комітету.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!