Франківська “Коляда на Майзлях” вийшла за межі церкви та України

Цьогоріч фестиваль вперше вийшов за межі церкви – приміськими селами та вулицями Івано-Франківська ходитимуть вертепи та співатимуть колядок.

Також дійство вийшло й за межі України та вперше стало міжнародним фестивалем колядок, у програмі якого традиційні, старовинні та сучасні колядки й щедрівки. Виконуватимуть їх дитячі, молодіжні та дорослі хори, ансамблі та вокалісти. Загалом понад 40 колективів з України, Латвії, Литви та Польщі, інформує МВК.

Відкриття фестивалю розпочалося у Василіянському монастирі Царя Христа Літургією за участю міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, міністра культури України Євгена Нищука та Архиєпископа та Митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина.

Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що приємно вражений дійством.

А Руслан Марцінків зауважив, що фестиваль дуже важливий не лише для міста, а й для цілої України. Адже метою фестивалю є відновлення та популяризація українських різдвяних традицій.

«Західна Україна є осередком дотримання наших звичаїв та традицій. Івано-Франківськ – неповторний у  час різдвяних свят. На нас рівняється вся Україна й Різдво Христове – найкращий час, аби довести, що ми гідні наслідування. Адже коляда – це те, що об’єднує нашу країну у важкий для неї час. Вона вчить нас любити Україну та надихає на боротьбу. Тож нехай коляда лунає над усією нашою країною», – зазначив міський голова.

Та додав, що «Коляда на Майзлях» стане чудовою промоцією Івано-Франківська та українських традицій.

Фестиваль триватиме тиждень – з 8 по 15 січня та завершиться традиційним гала-концертом. Запрошуємо на заключний концерт в рамках VІІІ різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях», який відбудеться на Вічевому майдані 14 січня о 14.00.

Нагадаємо, середмістям Івано-Франківська пройшлася Різдвяна хода.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!