Франківські митці розважали Варшаву

Вихідними 1-2 липня на варшавській дільниці Праґа відбувся західу «HOVORYT ZĄBKOWSKA STREET». Два дні творчих експериментів від українських, литовських та білоруських митців на відкритому вуличному просторі зібрали чимало зацікавлених культурою Сходу.

Івано-франківський гурт «Пенсія» ранковими гімнастично-фокальними розігрівами та вечірніми інтерактивними концертами розважав перехожих та залучав запальною музикою до спільного творчого дійства.

Як зазначив лідер «Пенсії» Ярема Стецик, у таких виступах «найцікавіші місцеві, бо в них загораються очі вперше і вони вони показують свою душу раптово – проявляють таку собі раптівку».

Також учасники гурту запрошували гостей свята до розмальовування вуличного банера із зображенням музичнимх інструментів, який після фестивалю залишиться на Зомбковській як окраса відкритого вуличного простору і пам’ять про захід. А ще у «HOVORYT ZĄBKOWSKA STREET» на Зомбковській взяли участь івано-франківські майстрині Саша та Уляна Куртюм, які провели майстер-класи малювання на глині, а також Олена та Сашко Грідіни («ҐоҐоДзИ»), які привезли в польську столицю різноманітні керамічні вироби. Окрім івано-франківських митців, Україну предсталяли львів’яни, які демонстрували велетенські художні витинанки (Дарія Альошкіна), проводили майстер-класи із ілюстрації та презентували вуличні плакати «Баба-Жаба» (Софія Філіпчук), розгорнули інсталяцію «Алфавіт (НЕ)ПОРОЗУМІННЯ» (Аліна Потемська), концертували на корбовій лірі (Гордій Старух) та ін.

Темі війни присвячений був перформенс «паМ’ЯТАти» від Олі Михайлюк, Алєксєя Ворсоби та Марка Токара (Україна/Білорусь). Охочі на майстер-класах від польської організації українців «Наш вибір» могли навчитися робити ляльки-мотанки, а від традиційної кухні пані Марії просто на вулиці скушьтувати українські вареники.

Поляки радо долучалися до українських дійств, цікавилися автентичними виробами та арт-витворами, охоче розпитували гостей про їхню культуру.

Як розповів «Галицькому кореспонденту» мешканець Зомбковської, 66-річний пан Мірослав, він не сподівався, що свято буде таким колоритним: «приїжджі музиканти так нас забавили, так всіх веселили, що я навіть особисто попросив організаторів, щоб натсупного року їх усіх обов’язково знову запросили. Разом із ними співали і танцювали і діти, і молодь, і старші люди, а навіть онтой чоловік із милицями! І це все окей, всі ми всі – броати слов’яни».

Захід, фінансований міським урядом Варшави, організувало товариство «Ми» (Діана Баранська та Бен Коуп) за співучасті низки польських громадських організацій.

Нагадаємо, У Франківську презентували роботи провідних українських митців   

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!