Франківські поліцейські вчитимуться у поляків, як виховувати молодь завдяки драмі

Сьогодні, 13 червня, в Івано-Франківську розповіли про старт спільного проєкту “Драмова академія профілактики”.

З червня 2019 року до травня 2020 року експерти і тренери з Польщі будуть вчити поліцейських та молодіжних радників поліції Івано-Франківська моделювати ситуації, актуальні для молодіжних середовищ (вживання наркотиків, алкоголю, булінг, інтернет-насилля, та ін.) і головне шукати з них вихід.

Відтак, франківські поліцейські зможуть навчати молодь правильної поведінки за методикою прикладної драми. Проєкт є спільною роботою громадських організацій “Фундація Da Radę” з Ниси (Польща) та “Молода Просвіта Прикарпаття” (Україна) та патрульної поліції Івано-Франківської області.

У Польщі ця практика є успішною та використовується вже шість років. В Івано-Франківську таке спробують вперше: тепер порушник зможе відчути себе жертвою і розігруючи сценку зрозуміти, як на людину впливають ті чи інші негативні явища, наприклад булінг, насилля, тощо.

“Це значно корисніше, ніж прослухати лекцію як можна, а як не можна чинити. Йдеться не просто про вистави, так людина зможе особисто відчути, як це – бути жертвою”, – розповідає Володимир Гарматюк.

Використання в драмі імпровізації дозволяє пережити і здобути досвід в безпечних умовах, у так званій «рольовому плащі», без завдання шкоди комусь чи собі, але з можливістю зробити висновки. Пошук стратегії дозволяє зміцнити відчуття ефективності своєї діяльності.

Ефективність драми, зокрема в галузі позитивної профілактики серед іншого підтверджено програмою “EPSILON”, яку рекомендовано в Польщі  Державною Агенцією вирішення  проблем з алкоголізмом, Державним бюро протидії наркоманії, осередком розвитку освіти та інститутом психіатрії і неврології.

Також результати міжнародних наукових досліджень драми, здійснених в рамках проекту DICE (Drama Improves Lisbon Keys Competences in Education) на групі понад 4500 осіб з 12 країн показали, що заняття драми сприяють легшому засвоєнню знань, розвиткові еластичності, креативності, упевненості в собі, підприємництва та суспільної активності.

Нагадаємо, У Калуші поліція затримала чоловіка, який вчинив стрілянину в центрі міста (ФОТО)

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!