Франківців закликають вдягнути різні шкарпетки, щоб підтримати “сонячних” дітей

У вівторок, 21 березня, Івано-Франківськ приєднається до  Міжнародного дня людини із синдромом Дауна.

“21 березня підтримайте людей з синдромом Дауна – сонячних людей. Долучайтесь в цей день до флешмобу “Lots of socks” одягайте різнопарні кольорові шкарпетки, яскраві краватки робіть селфі та викладайте у соцмережах”, – закликають організатори флешмобу.

Дата проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі з синдрому Дауна, який провели в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

Свою інтелектуальну відсталість люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування.

Читайте також: у Івано-Франківську з’являться патронатні вихователі.

17342600_1302096856536525_8099112352696539360_n

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!