Франківцям розповіли про гендерно-орієнтоване бюджетування

В Івано-Франківську провели тренінг «Оцінка ефективності бюджетних програм за програмно-цільовим методом, суть та принципи гендерно-орієнтованого бюджетування».

Під час тренінгу, окрім законодавчих аспектів та нормативних актів, які регулюють типові форми оцінки бюджетних програм, учасники ознайомились з методикою здійснення порівняльного аналізу ефективності бюджетних програм, які виконуються розпорядниками коштів місцевих бюджетів.

Представники ОТГ мали можливість на прикладі місцевої цільової програми спробувати оцінити її ефективність. За запропонованими радником з питань місцевих фінансів ІФ ЦРМС критеріями оцінки та формулами фінансисти громад оцінювали ефективність бюджетної програми «Благоустрій міст, сіл та селищ», яка є практично у кожній громаді.

Також під час тренінгу йшлося про застосування гендерно-орієнтованого підходу в бюджетному процесі для громад. Впровадження такого підходу при формуванні та виконанні бюджету – це важливий інструмент досягнення гендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів.

Гендерне бюджетування дозволяє проаналізувати та переструктурувати доходи і видатки бюджету таким чином, щоб потреби громадян, як жінок так і чоловіків з різних соціальних та вікових категорій були відповідно представлені в статтях видатків бюджету.

Гендерно-орієнтований підхід робить бюджет ефективним, справедливим та прозорим.

Читайте також: Бюджет-2019: на що підуть державні кошти у новому році?

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!