Гол-фантом або дежавю по-коломийськи

20 квітня 2016 року в місті Івано-Франківськ на стадіоні “Юність” повинно було відбутися свято дитячого футболу. В цей день було заплановано проведення обласного фіналу “Шкіряного м’яча” у середній віковій групі серед дітей 2004 р.н. та молодших. Натомість повторилася історія з минулорічним фіналом кубка області з футболу між командами “Карпати” (Коломия) та “Оскар” (Підгір’я). Але якщо вперше це була трагедія, то сьогодні вона отримала всіх ознак фарсу.

Путівки до фіналу вибороли 4 команди: СШ № 1 м. Коломия, ЗОШ № 6. м. Калуш, ЗОШ с. Тисменичани Надвірнянського району та ЗОШ смт. Заболотів зі Снятинщини. Саме останній команді вдалося стати переможцем змагань з чим можна привітати її гравців та тренерів і побажати їм гідно представити Івано-Франківську область на Всеукраїнській арені.

Натомість хотілося би зупинитися на півфінальному матчі між командами СШ № 1 м. Коломия та ЗОШ № 6 м. Калуш. До слова, згідно п. 9 регламенту Всеукраїнського турніру на призи клубу “Шкіряний м’яч” зональні турніри мають проводитися виключно за коловою системою, а не на виліт, як було визначено оргкомітетом змагань. Але це лише квіточки у порівнянні з тим, що відбулося на футбольному полі.

А відбулося наступне: після сухого основного часу матчу була призначена серія одинадцятиметрових штрафних ударів. Першими били коломияни, які реалізували 4 з 5 спроб. Таку саму кількість промахів перед останнім ударом мала і команди з Калуша. На відео Ви можете побачити цей самий заключний удар після якого м’яч потрапив у поперечину та вилетів у поле. Радості команди з Коломиї не було меж…

Щоправда була вона не довгою, адже суддівська бригада на чолі з Мирославом Карнаухом, якому асистував взагалі неповнолітній рефері побачила в даному епізоді, що цитую: “м’яч перетнув лінію воріт на півметра”. Зрештою кожен сам має можливість переконатися в тому перетнув м’яч лінію воріт чи ні. В результаті команда Коломиї вирішила не брати участі в цьому фарсі далі та взнак протесту покинула поле Івано-Франківського стадіону.

Найгірше в цій історії те, що постраждали діти, які так і не зрозуміли на підставі чого “люди в чорному” забрали у них шматочок щастя. Усвідомлюючи, що результати змагань залишаться без змін і не ставлячи собі за мету претендувати на путівку до всеукраїнського зонального турніру, яку наші земляки із Заболотова здобули у чесному бою проти тих же калушан, ми глибоко переконані, що своєю працею на футбольному полі та поза ним наші діти не заслужили на таке ставлення. Тому переконливо просимо ІФФФ розглянути даний епізод та вжити всіх максимально можливих заходів, щоб юні коломияни знову повірили у справедливість та чесність органів футбольної влади краю.

P.S. Парадоксально, але одним з учасників цього матчу був молодший брат героя минулорічного кубкового фіналу Максима Попадюка – Денис. Як тепер можна пояснити одинадтицятирічному хлопчині, чому в епізоді з голом його брата арбітри не зараховують чистий м’яч, а в моменті, коли не все так однозначно приймають діаметрально протилежне рішення?

Uu_fP7jV5gI

Sport.if.ua

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!