Головний комунальник Франківська розповів, як зробити місто комфортним

Сьогодні, 25 вересня, в Івано-Франківську відбулась оперативна нарада у міського голови Руслана Марцінківа.

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповів про забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

«Люди спочатку говорять про пандуси, про облаштування пішохідних переходів та про доступний транспорт. Але доступність – це набагто ширше поняття. Доступність – це універсальний дизайн», – сказав Смушак.

Також від пояснив, що перший принцип універсального дизайну – рівноправне використання. Тобто, все у місті має бути доступним для різних людей. Другий принцип – гнучкість у користуванні. Тобто дизайн має забезпечити наявність широкого переліку індивідуальних налаштувань та можливостей з урахуванням потреб користувачів.

Наступні принципи – просте та зручне використання, сприйняття інформації незалежно від сенсорних можливостей користувачів, припустимість помилок, наявність пандусів та можливостей для різних маніпуляцій. Також Смушак відповідно до цих принципів показав, що у місті ремонтується та встановлюється правильно.

«До речі, кошти тратяться ті самі за просту роботу і правильно. Пандуси – це найнеобхідніший об’єкт», – зауважив Смушак.

Нагадаємо, Франківські мами допомагають міській владі у встановленні пандусів

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!