Гордість Прикарпаття

  • Вони змушують нас вірити у життя, захоплюватися та брати з них приклад. Люди, які змінили Прикарпаття, події, які гриміли на всю країну чи навіть світ, та життєві історії, про які хочеться розповідати. Наприкінці 2018 року «Галицький кореспондент» розповідає про те, чим прикарпатцям варто гордитися.

     Сім’я року

    Цьогоріч вони подарували життя одинадцятій дитині. Новонароджений син у родині священика має вісім сестер та двох братів. Велика сім’я проживає на Тисмениччині, у селі Чорнолізці, і про власних дітей мати-героїня розповідає з гордістю.

    Найстаршій дочці Мар’яні у родині Назаруків – 17 років, дівчина приїжджає додому лише на вихідні, адже навчається у коледжі технологій та бізнесу в Івано-Франківську. Рідше буває вдома і старший син Володимир, він займається важкою атлетикою і має численні нагороди. Мати великого сімейства Наталія колись мріяла стати педагогом і, окрім підготовки домашнього завдання з дітьми, знаходить час, щоб відвести їх на танці в Тисменицю.

    У великій та дружній сім’ї всі знають, що таке самостійність, а також про те, що потрібно допомагати та підтримувати одне одного. Кожен день народження, які святкують щомісяця або й кілька разів на місяць, вони відзначають разом за святковою вечерею та з іменинним тортом. Також кожного літа знаходять можливість відпочити разом у великому родинному колі. Батьки, які з любов’ю у серці виховують 11 дітей, гідні зватися сім’єю року.

     

    Перемога року

    Ця історія про силу та людську допомогу просто не може не викликати сліз радості. Майже два роки відома івано-франківська журналістка Оксана Кваснишин боролася з онкологією, а нещодавно припинила збір коштів і вже скоро сподівається одужати назовсім.

    «Якщо б не всі ви, мене б уже тут не було. Кожен день, кожна хвилина і кожна мить – безцінні, і заради них варто боротись. Навіть якщо доведеться опуститись у саме чистилище. Наступне обстеження – у грудні. Сподіваюся, що такі «канікули» плавно перейдуть в ремісію і ми забудемо про хворобу», – такими словами журналістка повідомила про те, що хвороба відступає.

    Іванофранківці допомагали Оксані отримати перемогу над недугою. Франківські журналісти вирушили містом з благодійною Меланкою, влаштовували благодійні фестивалі, а восьмирічна дівчинка намалювала картину, аби продати її з аукціону і передати отримані кошти за лікування журналістки.

    В той самий час Оксана лікувалася у Відні і там продавала власноруч спечені солодощі, аби допомогти онкохворому синові атовця Андрія Фармуги.

     

    Титул року

    Найгучніша нагорода, отримання якої відзначали усім містом. У вересні 2018 року Івано-Франківськ отримав Приз Європи, найвищу нагороду Парламентської Асамблеї Ради Європи.

    Таку престижну нагороду до цього отримало лише одне українське місто – Харків. Вручають її з 1955 року муніципалітетам за їхній внесок у розбудову та розвиток, зокрема, розвиток європейського співробітництва.

    Отримало місто відзнаку під час урочистої церемонії на ІV Міжнародному економічно-інвестиційному форумі «Партнерство і перспектива», а відзначали подію забавами та концертом. Для Івано-Франківська приз ПАРЄ означає назавжди бути викарбуваним поряд з Віднем, Стамбулом та іншими європейськими містами.

     

    Виклик року

    Гучною заявою франківський патрульний поліцейський дав зрозуміти, що ніхто не має права посягнути на Україну.

    Боєць ММА, патрульний, ветеран АТО Назар Кішак прийняв виклик від американського спортсмена Ентоні Руїза, і їхній поєдинок стане питанням честі, адже американський спортсмен лайливо висловився, згадавши при цьому Степана Бандеру.

    В октагоні двоє бійців зіткнуться вже у вересні 2019 року. Тепер франківський патрульний активно готується до бою. Для перемоги над людиною, яка образила Україну, він обіцяє зробити все можливе та неможливе.

     

    Здобуття року

    Команда рідного міста дала всім франківцям шанс на відродження професійного футболу. Цьогоріч відроджений футбольний клуб «Прикарпаття» перейшов до Першої ліги.

  • У команді – лише місцеві спортсмени, ті, у кого болить серце за прикарпатський футбол. Менше, ніж за два роки з моменту відкриття клубу їх вже вітали з виходом у Першу лігу, а після ейфорії та нагородження перед спортсменами поставили амбітні цілі та розпочали тренування.

    Головний тренер «Прикарпаття» Володимир Ковалюк зазначив, що настрій у футболістів бойовий, незважаючи на відсутність у багатьох гравців досвіду виступів на високому рівні.

    І попри те, що не всі ігри були на користь «Прикарпаття», команда дала зрозуміти, що професійному футболу на Франківщині судилося існувати, і запалила надію у серцях армії шанувальників.

     

    Громада року

    Є чим пишатися і об’єднаним громадам Прикарпаття. Мільйон гривень на розвиток у проекті «Громада на мільйон» отримала Печеніжинська ОТГ. Саме ця громада першою в Україні обрала шлях реформування і першою ж відчула всі його переваги та складнощі.

    Перемогла громада завдяки завзяттю та… малині. У фінальному випуску 48-річний голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак представив свій проект – вирощування малини. За його словами, Прикарпаття має унікальні кислі ґрунти, якими добре живиться ця рослина. Він також розповів, що у громади є укладена домовленість з великою європейською компанією з переробки ягід.

    Печеніжинська громада і надалі хоче залишатися найпершою. Вона займає найвищі позиції рейтингів, впроваджує проекти, передові механізми публічності місцевого бюджету, розвивається та кожною дією показує успішність реформи децентралізації на Прикарпатті.

     

    Зустріч року

    2018 рік для Прикарпаття відзначився також проведенням першого Всеукраїнського форуму ветеранів АТО «Проекти та ініціативи». До Яремче завітали понад 200 учасників АТО, членів спілок та організацій з 21 області.

    На першій зустрічі атовці презентували свої волонтерські ініціативи та реабілітаційні проекти для учасників АТО. Говорили про те, що необхідно людям, які були на війні, як працювати та розвиватися після повернення з передової, та показали успішні соціальні проекти з усієї України.

    Також на форумі презентували цікаві проекти стосовно реабілітації ветеранів. «Зокрема, колеги з Миколаєва та Одеси запропонували, щоб вони могли приїжджати до нас у Карпати, а ми до них на море», – розповів один з організаторів заходу Василь Андріїв.

    Під час форуму 146 ветеранських організацій підписали Меморандум про співпрацю. Профінансували зустріч учасники АТО власними силами, а допомагали їм понад 20 підприємців та ветерани з Яремче.

     

    Популярність року

    Слово «популярність» обране недарма, адже цього року Прикарпаття отримало популярність в українському кінематографі. Саме тут проводили зйомки двох різдвяних кінострічок: «Пригоди S Миколая» та «Тільки диво». Також роботу над своїм повнометражним фільмом «No love» у жанрі «наукова фантастика, бойовик» розпочала кіно-акторська студія «СПІЛЬНО-production».

    У той час, як локації на Прикарпатті відкрилися для кінематографу, франківські актори продовжили зніматися у фільмах, що захопили українського глядача.

    Василь Вірастюк зіграв «кабана» у стрічці «Пригоди S Миколая». Франківський актор Роман Луцький отримав одну з головних ролей у фільмі «Секс і нічого особистого», а також у 95-серійному телесеріалі «Обручка з рубіном». Актриса театру та кіно Надія Левченко зіграла у музичній комедії «Шляхетні волоцюги», а Іван Бліндар – у копродукційному драматичному фільмі України, Польщі та Македонії «Коли падають дерева».

    Марта БАРАНЕЦЬКА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!