Гостросюжетний історичний фільм “Червоний”: пройти крізь пеклo

В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ гостросюжетного історичного кінофільму “Червоний”. Цим показом продовжується всеукраїнський промотур. Загальнонаціональну прем’єру фільму українські глядачі з усіх куточків країни побачать на День незалежності, 24 серпня 2017 року.

12 серпня в кінотеатрі «Космос» фільм представили: режисер Заза Буадзе, оператор Олександр Земляний, актори Микола Береза, Олег Шульга, Любов Тищенко.

Як сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, він тричі читав книгу Андрія Кокотюхи «Червоний», яка є йому дуже близькою. Мовляв, для багатьох із нас, представників Західної України, це книга про цілу епоху, наших батьків, дідів. Тому що майже в кожній сім’ї хтось був в УПА, дивізії “Галичина” чи національно-визвольному русі.

«Я думаю, що ми спільно із громадськістю відстоїмо інтерес України. Адже без фільмів, українських акторів та національного руху вперед у нас не буде майбутнього», – сказав мер.

Марцінків подякував режисерові, акторам та подарував головній акторці квіти. Зауважимо, що актори у стрічці зібрані з усієї України.

Як розповідає Заза Буадзе, фільм знімали в Кривому Розі три місяці, зйомки були непростими, проте дуже цікавими та захопливими. Тим більше, це були не декорації, а справжній табір, побудований з нуля.

Фільм має велику кількість персонажів. Для цього використовувалася специфічна масовка, у якій брали участь 80 осіб. Із них половина – це реальні люди з кримінальним минулим, злодії та убивці. «Але ці люди змінили своє життя, – каже режисер, – і більш дисциплінованих акторів я у житті не зустрічав».

Щодо кастингу, Заза Буадзе зізнається: шукали акторів з усієї України. Знайшли їх у семи містах, більшість із них мають дебютні ролі. «Прекрасний ансамбль акторів, – каже він. – Я їх любив, вони мене любили, і наша любов досі триває».

Зауважимо, що 24 серпня «Червоний» розпочинає показ українських фільмів, який завершиться в кінці року фільмом «Кіборги». «Такого сезону ще не було, це 13 українських фільмів європейської якості, – зазначає Заза Буадзе. – При тому вони ще й різножанрові. Серед них і дитячі фільми, і соціальна драма, і комедії, і документальні». Він припускає, що в Україні найоптимістичніші люди – це кіношники. Тому що вони знають, якими гігантськими кроками розвивається галузь.

«Окремо не може розвиватися тільки українське кіно, – підсумовує режисер. – Воно не може існувати як елемент, відірваний від усього. Але для мене це ознака того, що суспільство всередині – здорове. Ймовірно, зовні ми неголені і пітніємо, але всередині наші органи – серце і печінка – здорові. Тож головне – митися і голитися».

Загальний бюджет фільму – 20 млн. грн. Половину коштів виділило Державне агентство України з питань кіно, іншу половину – компанія «ІнсайтМедіа» та Одеська кіностудія.

Про фільм:

Сюжет стрічки розповідає про героя, який бореться за ідеали вільної України в умовах протистояння ворожому тоталітарному режиму.

1947 рік. У страшну м’ясорубку сталінських таборів потрапляє воїн УПА Данило Червоний, де мусить пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування  кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай.

Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.

Режисер-постановник: Заза Буадзе, явтор – сценарію: Андрій Кокотюха, за мотивами роману Андрія Кокотюхи «Червоний». Оператор: Олександр Земляний, композитор: Франко Еко, художник-постановник: Юрій Ларіонов, художник по костюмах: Світлана Симонович, художник-гример: Леля Поліщук, режисер монтажу: Віктор Маляренко, звукорежисер: Олег Кульчицький, лінійний продюсер: Андрій Полікашкін.

До речі, книга відзначена конкурсом “Коронація слова”, як кращий історичний роман.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!