Ми готуємо наші медичні заклади до вільного плавання, – Руслан Марцінків про другу хвилю медичної реформи

Сьогодні, 5 червня, на засіданні  виконавчого комітету прозвітувала міська дитяча стоматологічна поліклініка.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив міський голова Руслан Марцінків.

“Ми готуємо наші медичні заклади до вільного плавання. Так-так, адже з 1 січня “на повну” запрацює друга хвиля медреформи. А це значить, що лікарні фінансуватимуться НСЗУ відповідно до наданих послуг” – пише мер.

Також міський голова поцікавився, чи готова міська дитяча стоматологічна поліклініка збалансувати свої витрати-доходи, не покладаючись на міський бюджет. Бо на зарплату працівникам лише цього закладу місто минулого року додатково виділило майже два мільйони гривень.

Як йдеться у дописі, тепер же держава платитиме за кожного пацієнта. Простіше: на зарплату лікарі заробляють собі самі, так каже реформа! Створили некомерційне підприємство, щоб лікувальний заклад отримував це фінансування.

“Місто, звісно ж, й надалі оплачуватиме комунальні послуги, допомагатиме з закупівлею обладнання і ремонтами, в усіх медичних закладах. Приміром, тут минулоріч відремонтували хірургічний та ортодонтичний кабінети” – пише Марцінків.

За словами мера, якщо всі спрацюють правильно, то в міста вивільниться близько 50-60 мільйонів гривень на ремонти дворів, доріг, капітальне будівництво тощо. Бо раніше ці кошти йшли на компенсацію медичної субвенції.

Читайте також: У питній воді з популярних джерел на Калущині виявили кишкову паличку

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!