Громада на мільйон: Прикарпатська ОТГ візьме участь у реаліті-шоу

  • 28 січня о 9:50 стартує новий соціальний бізнесово-розважальний телепроект каналу «1+1» «Громада на мільйон», створений спільно з програмою DOBRE .

    У проекті п’ять найініціативніших об’єднаних громад України змагатимуться за інвестиції і створюватимуть проекти для реальних змін у своїх містах та селах. Прикарпаття представлятиме Печеніжинська ОТГ.

    Головний приз проекту – 1 мільйон гривень від фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).

    «Громада на мільйон» – проект про реформу з децентралізації в Україні, про те, як окремі люди можуть вплинути на зміни у країні. Децентралізація надає людям можливість керувати їхніми громадами. Вона допомагає розвивати самоврядування на місцях. І ми це побачимо у цьому шоу», – наголосила Сюзан Фріц, директорка регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, під час презентації телепроекту в Українському кризовому медіа-центрі.

    У програмі візьмуть участь п’ять об’єднаних територіальних громад з різних областей України. Серед них – Скала-Подільська громада Тернопільської області, Печеніжинська громада Івано-Франківської області, Новопсковська громада Луганської області, Бузька громада Миколаївської області та Княгининівська громада Волинської області.

    «Громада на мільйон» – перший проект, який виніс міжнародну технічну допомогу для України на інший рівень», – підкреслила  ведуча та інвестор проекту, керівник програми місцевого економічно розвитку фонду WNISEF Ірина Озимок. «Ми пішли через такий потужний ресурс як телебачення. У проекті взяли участь п’ять громад, але понад 600 інших, які вже сформовані в Україні, зможуть подивитися його з екранів телевізора. Роль телебачення змінюється, і дуже важливо змінювати контент на такий, який буде надихати людей. Який буде показувати інструменти, як змінювати своє життя, а не бути лише розважальним і деколи банальним», – зазначила вона.

    «Завдання проекту – донести до громад, що сьогодні кожна ініціатива, зроблена зсередини, буде почута та отримає результати, – підкреслив інвестор проекту, бізнесмен, керівник фермерського господарства «Меринос-Захід» Дмитро Огньов. – «Дуже важливо, щоб громади зрозуміли, що вони не повинні чекати допомогу ззовні. Вважливо зрозуміти, що громади мають стати партнерами. Зокрема – і для бізнесу».

    «За час зйомок команда «1+1 Продакшн» об’їхала 40 тисяч кілометрів», –  розповіла креативний продюсер проекту Алла Стащенко. «Цей проект був одним з викликів. Але ми завжди сміливо беремося за виклики і готові до них. Проект «Громада на мільйон» – не лише про децентралізацію, але й про те, що українці мають змінити своє світобачення, мають брати життя у свої руки та бути відповідальними за те, що відбувається у тому місці, де вони живуть – у маленькому містечку, маленькому селі. Цей проект саме про це. Я вважаю, що всі, хто подивляться наше шоу, зрозуміють, що вони можуть бути господарями на власній землі», – зауважила Алла Стащенко.

    «Якісний аналіз суспільної думки, які  проводить Український кризовий медіа-центр, показує, що найефективнішим методом комунікації українці вважають телебачення. Тому ми задумали ідею реаліті на серйозному та рейтинговому каналі, де б українці побачили і почули інформацію про складні реформи в країні на зрозумілих прикладах.  Цю ідею талановито втілила професійна команда каналу «1+1», – зауважила Ірина Малик, координатор комунікації децентралізації програми DOBRE.

    Враженнями поділилися і учасники проекту – голови об’єднаних громад. «Проект був для нас справжнім випробуванням. Ми стали після проекту одним цілим, рішення ми приймаємо спільно, – розповіла голова Княгининівської громади Олена Твердохліб. – Ми хочемо зробити нову Україну. Всі говорять, що вони хочуть зробити Україну європейською, – ми хочемо зробити її українською, з українськими традиціями, але розвивати її по-своєму».

    Читайте також: Нема інфраструктури, але буде туризм: у Космацькій ОТГ прийняли план розвитку

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!