Гуцули, Lexus та майбутнє ОТГ: про що розповів журналістам Олег Гончарук

Сьогодні, 19 квітня, в Івано-Франківську відбулась зустріч голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука з журналістами. Жодної теми наперед оголошено не було – формат передбачав лише відповіді на питання. І їх, слід сказати, було задано чимало.

Журналісти поцікавились, як дружина Гончарука змогла купити автомобіль Lexus 2014 року за 45 тисяч гривень. Він відповів, що на момент покупки стан машини відповідав цій сумі, а потім був дорогий ремонт.

Стосовно фірми “Лігос” посадовець сказав, що вже давно не має стосунку до неї, не проживає спільно з дочкою (співвласницею фірми), а на території підприємства востаннє був півтора роки тому.

“Запуск “Карпатнафтохіму” для нашої області є дуже важливим. Ми матимемо суттєве збільшення надходжень до бюджету, робочі місця. Стосовно нових власників – на сьогоднішній день я з ними не зустрічався, але мав розмови з Гройсманом і Насаликом. Очікується робочий візит прем’єра на Івано-Франківщину – відвідаєм завод, і там вже відбудеться зустріч, в кінці травня”, – висловився Олег Гончаруку відповідь на одне з питань.

Проблему з опаленням області через раптове похолодання Гончарук прокоментував так: в школах, садках і тому подібних закладах опалення повинно бути відновлено, де не вийде – навчання припинять. Втім, за його словами, холодна погода триватиме всього кілька днів.

Журналісти запитали очільника області про те, як йому працюється з новим заступником Марією Савкою. Олег Гончарук зазначив, що це призначення відбулось в складний час, і багато людей мали амбіції стосовно посад – проте, за його словами, всі посадовці є в першу чергу фахівцями, які добре знають закони, і працювати з Савкою є комфортно, хоча й не завжди є повна згода.

“Це не банальні слова, це від щирого серця. Я народився в цьому краї, тут живе моя сім’я. Питання з ГЕС на Дністрі стоїть надзвичайно гостро – є економіка, але є й те, що зникне важлива рекреаційна зона. Створено КП “Дністровський каньйон”, ведеться робота щодо проголошення території національним парком. Без загальної дискусії ніяких ГЕС там не буде. Моя позиція – я не хочу, щоб ці станції були на Дністрі”, – поділився думками щодо болючої теми Олег Гончарук.

Відповів він і на питання щодо малої кількості ОТГ в області та небажання багатьох сіл об’єднуватись у громади.

Я категорично проти насильницького приєднання громад. Децентралізація повинна бути добровільною, обманювати і заманювати людей, розповідаючи про квітуче майбутнє, не можна. Втім, закон не має зворотньої дії. Стосовно громад, які не хочуть об’єднуватись – ми чекаємо на відповідь з Києва. Рано чи пізно децентралізація буде завершеною, і тоді треба буде ставити питання про якесь адміністративне рішення. Адже якщо 90% об’єднаються, то з 10% треба буде щось робити. До речі, після завершення процесу децентралізації ОДА повинні припинити своє існування. На сьогоднішній день громади мають великі повноваження і ресурси. Думаю, за рік-два люди зрозуміють всі переваги ОТГ”, – розповів Гончарук.

Під кінець зустрічі журналісти запитали голову облдержадміністрації стосовно того, як йому прийшла ідея записати відеоролик-запрошення на фестиваль “Карпатський простір”. Посадовець відповів так:

“Сергій Михайлович Басараб мені на день народження подарував такий гуцульський “кептарик” – він в нас є депутатом від Верховини. А наверх, на восьмий поверх будівлі, мене покликали журналісти “Галичини”. І я був їм вдячний, мене переповнювали враження, коли я побачив Івано-Франківськ з висоти. Стосовно звернення скажу так: я готовий залізти і на нашу телевежу, тільки щоб нас почули та побачили, щоб до нас приїхали. Це виключно прославлення нас, гуцулів – я себе рахую гуцулом, хоч і народився в рівнинній місцевості. Це наш колорит, цим треба пишатися”, – з гумором сказав Олег Гончарук.

На завершення посадовець пообіцяв активніше спілкуватись з пресою, хоча “і так є відкритим для спілкування”. Наступну зустріч орієнтовно призначили на початок червня.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!