“Хочемо знати, чим дихаємо”: у Галицькому районі перевіряють воду, повітря та ґрунти (фото)

Сьогодні, 17 липня, у місті Галич відбувся брифінг з представниками Інститут Медицини Праці ім. Ю. І. Кундієва НАМН України.

Вони брали для дослідження проби ґрунту, води та повітря в Галицькому районі.

“Ми вивчатимемо вміст хімічних металів, що знаходиться біля Бурштинської ТЕС. Будемо брати проби води, ґрунів та повітря. Перевірка буде тривати на 24-х точках, працюватимемо три дні”, – каже Ірина Андрусишин старший науковий співробітник Інституту Медицини Праці імені Кундієва.

Також жінка додає, що цей моніторинг потребує багато часу, тому результати перевірки можна буде побачити аж через три місяці.

“З водою в Галицькому районі дуже проблематично. Кожної зими ми бачимо чорний сніг, все в пилюці. Тому ми, як мешканці району, хочемо знати на якій землі вирощуємо продукти і чим дихаємо”,- каже Василь Абрамів, громадський активіст та житель Галицького району.

Петро Андрусяк, голова Галицької районної ради каже, що на ці дослідження виділено 363 680 гривень.

“Я думаю, що зараз позитивний час, щоб всі знайшли спільне бачення щодо того, як розв’язати проблему Бурштинської ТЕС. Ми хочемо побачити реальний стан справ, який стосується повітря, ґрунтів і води”, – каже голова Галицької районної ради.

Петро Андрусяк зазначає, що хочуть налагодити систему моніторингу, щоб знати чи є покращення ситуації чи немає.

Сьогодні, 17 липня, о 15 годині розпочнуть перевірку із Золовідвалу №3.

Нагадаємо, Чи продають уночі алкоголь: у Калуші перевіряють магазини

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!