ІФНТУНГ сприяє впровадженню екологічних технологій на Прикарпатті

На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулася робоча нарада представників КП «Івано-Франківськводоекотехпром», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Національного університету «Львівська політехніка» та шведської компанії WSP Sweden, присвячена інноваційним технологіям утилізації тепла стічних вод на Івано-Франківщині та місцевим особливостям утилізації фільтрату.

Практика показує, що успішне вирішення цих важливих екологічних проблем пов’язане як із залученням наукового потенціалу, так і значних інвестицій вітчизняних та іноземних компаній.

Саме тому ІФНТУНГ з низкою своїх наукових досліджень у сфері екологічних споруд Івано-Франківської області та великим досвідом міжнародної співпраці став майданчиком для обговорення умов отримання гранту уряду Швеції на створення на КП «Івано-Франківськводоекотехпром» демонстраційної пілотної установки з тепловим насосом для утилізації тепла стічних вод.

Були розглянуті пріоритетні проблеми очисних споруд КП «Івано-Франківськводоекотехпром» та перспективи впровадження теплових насосів для усунення цих проблем – інвестиційний проект «Реконструкція каналізаційних очисних споруд та будівництво лінії обробки мулу для міста Івано-Франківськ», досвід шведської фірми у модернізації очисних споруд та оптимізації їх роботи, досвід впровадження установки попереднього очищення інфільтратів на Львівщині.

Львівські вчені зазначили, що встановлення теплових насосів на каналізаційних очисних спорудах м. Івано-Франківська відповідає положенням Енергетичної стратегії України на період до 2030 року» та «Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року» (операційна ціль 1.3 «Забезпечення енергоефективності»).

Нагадаємо, На Прикарпаття залучатимуть “зелені” інвестиції.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!