Ірина Ключковська

  • Співачка, якій діапазон голосу дозволяє виконувати найскладніші вокальні твори світу, від старовинних музичних шедеврів до музики сучасних композиторів. Адже вона володіє найвищим типом голосу – колоратурним сопрано. Вже сьомий рік Ірина працює солісткою Івано-Франківської обласної філармонії.

    Зал вона називає живою істотою і з перших кроків на сцені відчуває його енергетику. «Дуже важко займатися роботою, яку не любиш, – наголошує вона. – Я свою обожнюю!»

    Справу життя обрала свідомо ще в ранньому віці. Попри те, що в родині Ірини не було жодного музиканта, дівчинка ще в першому класі закохалася в гру на бандурі. Того ж дня стала ученицею музичної студії, і понеслося. Згодом закінчила музичне училище за двома спеціальностями: хорове диригування і академічний спів. Вступила в консерваторію ім. М.Лисенка по класу вокалу, закінчила її з відзнакою. Неодноразово перемагала в різних всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Хоча Ірина вважає, що не можна брати участь у конкурсі лише заради перемоги. «Аби професійно розвиватися, конкурс потрібно розглядати найперше як додатковий сценічний досвід, можливість познайомитись із різними вокальними школами та манерами виконання», – пояснює співачка.

    Ключковська Ірина

    Окрім роботи у філармонії, Ірина Ключковська також належить до комітету проекту «Українська мистецька пісня», який започаткував всесвітньо відомий оперний співак Павло Гунька, британець українського походження. Протягом 15 років він збирав по цілому світі українські мистецькі пісні, частину з яких, а саме понад 350, вже записав у найкращій студії Канади. Їх можна послухати на сайті проекту Ukrainian art song project. У 2018 році почнуть робити записи в Україні, залучаючи національних виконавців.

    Чому саме мистецька пісня? Бо в цьому жанрі українські композитори піднялися на світовий рівень. Бракує лише визнання. Незважаючи на те, що Україна посідає друге місце в світі (після Німеччини) за кількістю мистецьких пісень, за останніх сто років зробили дуже мало їхніх записів. Річ у тім, що довгий час українську мистецьку пісню не трактували як щось дійсно вартісне. Недарма кажуть: «Хочеш знищити націю – забери мову». А мова забирається в першу чергу через пісню і поезію.

  • «Цим унікальним проектом ми хочемо поставити українську мистецьку пісну на належний рівень у світовій культурі, – пояснює Ірина, – відкрити для цілого світу невичерпне джерело української музичної спадщини».

    Наталя МОСТОВА

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!