Івано-Франківськ може залишитись без води через невідоме будівництво

Івано-Франківськ може залишитись без води через невідоме будівництво.

Про це “Галицькому кореспонденту” розповіли у комунальному підприємстві “Івано-Франківськводоекотехпром”, яке і надає послуги водопостачання та водовідведення для Франківська та частини Тисменицького району. Там кажуть, що проблема серйозна.

На території села Черніїв, що на Тисмениччині, проходять силові кабелі напругою 10 кВ, які забезпечують електроенергією наносну станцію в Березівці.

У комунальному підприємстві кажуть, що це фактично основна артерія, яка відповідає за доставку води в Івано-Франківськ. Проте землю між відстійником води і станцією забору продали і на ній починається будівництво.

Як розповів «Галицькому кореспонденту» прес-секретар КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Володимир Шпег, зараз туди вже завозять будівельні матеріали.

«Там проходить три силових кабелі і якщо почнуть бити сваї, то води може не стати у всьому місті», – каже Шпег та додає, що кабелі розташовані на відстані 50 см під землею. З ними може щось статись навіть під вагою машин та бульдозерів, оскільки вони не розраховані на таку вагу.

Він зазначає, що ця земля належала Черніївській сільській раді. Проте зараз її продали, і вияснити кому, і для чого комунальне підприємство не змогло. Каже, що ці силові кабелі лежать на тій території вже близько 60 років. Вони проходять через два метри від проїзної частини, де саме ведуться роботи.

«Це охоронні зони. Поблизу водопроводів і силових кабелів будівництво не має право вестись. А тут вже зробили заїзд і далі засипають. Якщо забетонують все, то це кінець – у разі пошкодження кабелю ніхто нічого зробити не зможе», – додає прес-секретар.

У випадку пошкодження кабелів вода до Франківська поступатиме тільки з водозабору біля Бистриці Солотвинської, але як каже Володимир Шпег, цього мало.

Журналісти «Галицького кореспондента» також вирішили поцікавитись у сільській раді Черніїва, кому зараз належить земля та про яке будівництво йде мова. Проте додзвонитися ні до голови ради, ні до секретаря, ні у сільську раду протягом тривалого часу не змогли. Згодом сільський голова Богдан Грейда повідомив, що ця  земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту.

Продовження історії читайте згодом.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!